Autor Zpráva
Čahoun
Profil *
Dobrý den,

chtěl bych poprosit o radu. Mám server na který se mi POSTem uploaduje zabalený soubor, ve kterém jsou příkazy pro MySql a přídavné soubory s proměnnými. Já si tento soubor na hostingu scriptem rozbalím do připraveného adresáře a pokouším se postupně všechno zpracovat, a poté ještě nejlépe všechny soubory opět vymazat. Můj dotaz spočívá v tom, jestli nemůže dojít ke kolizi pokud v dobu zpracování uploaduje soubor další uživatel? Případně jak toto řešit? Děkuji.
srigi
Profil
Na urovni file systemu moze dojst ku kolizii. Na urovni DB nie. RIesenim je uploadovany subor nerozbalovat na disk ale do premennych (do pamati).
Čahoun
Profil *
Aha, tak děkuji za radu, pokusím se to realizovat bez meziuložení. I když nemám představu nakolik je to realizovatelné při více souborech, paměť by to nemusela pobrat... Bylo by řešením dělat se jmény souborů například nějaký koloběh nebo tak něco?
Čahoun
Profil *
Tak jsem zjistil že nejsem schopen jakkoliv zpracovávat obsah souboru dokud jej neuložím, natož ještě rozbalovat ZIP soubor, mohl by mě prosím někdo nakopnout správným směrem? Děkuji.
Čahoun
Profil *
Nebo ještě jinak, pomohlo by mi tedy dávat souborům unikátní jména? To by podle mě mělo fungovat bez problémů. Mám pravdu? Děkuji.
srigi
Profil
Čahoun
Generovanie nahodnych mien suborov by sa dalo povazovat za dostatocne riesenie. Je mozne na to pouzit napr tento kod, ktory vrati string:
$filename = md5(microtime());

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0