Autor Zpráva
Dj Lucas
Profil *
Zdravim .. snad se najde nejaka ochotna duse ktera poradi co mam spatne..

takze mam vytvorene stranky.. v hlavnim divu mam podminky pro volani z adresi.. a co potrebuji je kdyz zavolam treba v adrese: ?id=balicky
tak aby se mi includoval soubor co tam mam vypsani.. tohle funguje bez problemu ale potrebuju jeste aby v te same podmince se mi do promenne $title ulozil i zadany text a taktez do promene $ltext

a napriklad v
<title><?php echo "$title"; ?></title>
se mi vypsala promena podle toho na kterou podminku jsem ji volal... snad kazdy chape :) zde je script na volani z adresi

<?php $id = $_GET ["id"];

if ($id == "balicky") {include "texty/balicky.php"; $title = "Installer CZ&amp;SK Repository -- Balíčky"; $ltext = "texty/balicky-l.php";}
elseif ($id == "navody") {include "texty/navod.html"; $title = "Installer CZ&amp;SK Repository -- Návody"; $ltext = "texty/l_info.html";}
elseif ($id == "podpora") {include "texty/podpora.html"; $title = "Installer CZ&amp;SK Repository -- Podpora"; $ltext = "texty/l_info.html";}
elseif ($id == "czcategory") {include "texty/balicky-cz.php";  $title = "Installer CZ&amp;SK Repository -- Balíčky"; $ltext = "texty/balicky-l.php";}
elseif ($id == "skcategory") {include "texty/balicky-sk.php";  $title = "Installer CZ&amp;SK Repository -- Balíčky"; $ltext = "texty/balicky-l.php";}
else {include "texty/p_info.html"; $title = "Installer CZ&amp;SK Repository"; $ltext = "texty/l_info.html";}

?>
ptam se co tam mam spatne.. include se provede ale promene se neprovedou a vyhodi chybu...

diky za odpovedi
Johnik
Profil
Asi to bude tím, že prvně tu proměnnou voláš a pak ji teprve tvoříš.. Takže to stačí prohodit.

Ještě bych ti doporučil raději switch namísto if/else.
Dj Lucas
Profil *
takze jestli sem te spravne pochopil tak ten cely php script musim dat jeste pred
<title>....</title>
jinak diky zkusim to :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0