Autor Zpráva
Brundibár
Profil *
Dobrý den,

tento kód mi funguje přo vložení do PHPMyadmina, ale při vložení do php mi to vypisuje query was empty, věděl by prosím někdo kde by mohla být chyba?

INSERT INTO vylet (id_uzivatele, id_trasy, nazev, datum, cas_odjezdu, cas_prijezdu, stp, trp, avs, max, nahoru, dolu, tep_prumerny, tep_maximalni, kadence, energie, pocasi, vitr, kolo, popis) VALUES ('1', '1', 'první', '2009-04-03', '00:00', '00:00', '00:00', '20.4', '0', '0', '51', '38','0', '0', '0', '0', '0', '0', 'a', 'a')"

Děkuji.
Joker
Profil
Jak vypadá příslušný PHP kód?
Brundibár
Profil *
include 'vylet.php';

$prikaz2=MySQL_Query("$mysql_vylet;")or die("MySQL ERROR: ".mysql_error());
Brundibár
Profil *
A ve výlet.php

<?php
$id_z_db=1;
$mysql_vylet="INSERT INTO vylet (id_uzivatele, id_trasy, nazev, datum, cas_odjezdu, cas_prijezdu, stp, trp, avs, max, nahoru, dolu, tep_prumerny, tep_maximalni, kadence, energie, pocasi, vitr, kolo, popis) VALUES ('1', '1', 'první', '2009-04-03', '00:00', '00:00', '00:00', '20.4', '0', '0', '51', '38','0', '0', '0', '0', '0', '0', 'a', 'a')";
?>
nightfish
Profil
co vypíše kód
include 'vylet.php';
echo "dotaz = $mysql_vylet<br>";
$prikaz2 = mysql_query($mysql_vylet) or die("Mysql ERROR: ".mysql_error());
Joker
Profil
Brundibár
Za prvé není úplně správně to mysql_query, respektive to uvnitř udělá nejspíš něco jiného, než bylo zamýšlené.
$prikaz2=MySQL_Query("$mysql_vylet;")or die("MySQL ERROR: ".mysql_error());

- vezme obsah proměnné $mysql_vylet, za něj to dá středník a výsledek pošle jako dotaz do databáze.
Což není nejlepší nápad, viz manuál k mysql_query: The query string should not end with a semicolon. - dotaz by neměl končit středníkem.

Nejspíš zamýšlená varianta má být takhle:
$prikaz2=MySQL_Query($mysql_vylet) or die("MySQL ERROR: ".mysql_error());
Brundibár
Profil *
Takže:

dotaz=INSERT INTO vylet (id_uzivatele, id_trasy, nazev, datum, cas_odjezdu, cas_prijezdu, stp, trp, avs, max, nahoru, dolu, tep_prumerny, tep_maximalni, kadence, energie, pocasi, vitr, kolo, popis) VALUES ('1',last_insert_id(),'první','2009-04-03','00:00','00:00','00:00',20,4,0,0,0,51,38,0,0,0,0,0,0,'','')<br>Mysql ERROR: Column count doesnt match value count at row 1
Brundibár
Profil *
Bohužel, $prikaz2=MySQL_Query($mysql_vylet) or die("MySQL ERROR: ".mysql_error()); mi vypisuje ty samé chyby.
Kajman_
Profil *
Column count doesnt match value count at row 1
To znamená, že máte vyjmenových jiný počet sloupečků jako hodnot. Konkrétně chcete dát 22 hodnot do 21 sloupečků.
Brundibár
Profil *
Děkuji, require pomohlo, ale nabízí se tedy logická otázka, proč? :))
nightfish
Profil
Děkuji, require pomohlo, ale nabízí se tedy logická otázka, proč?
v tomto tématu není o "require" žádná zmínka...
AM_
Profil
Pokud jsi změnil include na require a odstranilo to "column count" chybu, tak ti asi v počítači straší. Zřejmě jsi změnil i něco jiného.
Kajman_
Profil *
v tomto tématu není o "require" žádná zmínka...

Já to tam psal, aby to odstranilo možnou chybu, ale pak jsem si všiml, že je tam ten jiný počet sloupců, tak require smazal, bylo to tam okamžik. Hlavně, že to pomohlo ;-)

Jinak, pokud to při require nevypisuje mysql chybu, může to být php chybou, kdy to nenalezne daný soubor.
tayneyt
Profil *
Muzu na nekoho otazku???
tayneyt
Profil *
$dotaz = 'SELECT * FROM `zakaznik` LEFT JOIN `servis` ON `servis`.`spz_id` = `zakaznik`.`id` WHERE `zakaznik`.`id` = ' .$_GET['id'] ; echo mysql_error();
$result = mysql_query($query, $spojeni); echo mysql_error();
$zakaznik = mysql_fetch_array($result); echo mysql_error();

na tento dotaz dostanu odpoved Query was emty -FAKT UZ NEVIM CO S TIM

nemohl by nekdo poradit? PROSIM
AM_
Profil
- nekrad vlakna
- podivej se, jake pouzivas promenne, ja myslim ze je dost ocividne kde je chyba ;)
tayneyt
Profil *
sorry AM_ ale ja jsem slepej asi - morduju se s tim uz vseliak a stale se nedari. OK kdyz upravim promene tak stejne :-(((
tayneyt
Profil *
uznavam ty promenne jsou chaoticke
tayneyt
Profil *
uz to mam dekuju AM_ :-)
JM_KK
Profil *
je tu nekdo kdo by mi mohl pomoci prosim ?
AM_
Profil
je tu nekdo kdo by mi mohl pomoci prosim ?

- neumis si zalozit vlastni tema?

- neumis napsat rovnou s cim mas problem (co myslis, ve foru o programovani zrejme neni nikdo kdo by ti mohl s programovanim pomoct)?
tayney
Profil
Zdravim, nemuzetže mi nekdo poradit nebo nevlastnite nejaky jiz hotovy podobny JS, ktery deĺa to ze kdyz je pozadovane datum - 20 dnu = posli upozorneni ? dekuji za pomoc ci dobre rady predem
panther
Profil
tayney
a co to má společného s tímhle tématem? Neumíš číst [#16]?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0