Autor Zpráva
elmira-blog
Profil *
Ahoj, v jednom souboru mam toto php:
<?php
$jmenos=$_POST['jmenos'];
$upravitsoubor=fopen("$jmenos", "r+");
$obsahsouboru=$_POST['obsahsouboru'];
fwrite ($upravitsoubor, $obsahsouboru);
fclose ($upravitsoubor);
?>

a kdyz se vyplnenim formulare na tento soubor dostanu vyhodi to:
Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /3w/xf.cz/e/elmira-blog/admin7.php on line 7

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /3w/xf.cz/e/elmira-blog/admin7.php on line 8
Poradte mi prosim, co to znamena a jak to upravit aby to fungovalo?
Alphard
místo $upravitsoubor=fopen("$jmenos", "r+"); dejte tohle a napište, co to udělá
if(false===($upravitsoubor=fopen("$jmenos", "r+"))) echo "Soubor $jmenos se nepodařilo otevřít";
elmira-blog
Profil *
Parse error: parse error in /3w/xf.cz/e/elmira-blog/admin7.php on line 5
:D
Yur4Y
if(false===($upravitsoubor=fopen("$jmenos", "r+"))) echo "Soubor $jmenos se nepodařilo otevřít";
Alphard
elmira-blog:
Tak jsem zapomněl uzavřít jednu závorku, no. Chybu syntaxe jste mohl opravit sám, ale udělám to za vás, zkuste to znovu.
Jde o to, jestli je soubor správně otevřen, proto ta podmínka. Jestli je cesta správná, nedojde k žádné změně, jestli je tam nějaká chyba, vypíše to "Soubor xxx se nepodařilo otevřít".
Sice je divné, že by to nevypsalo "Warning: fopen(xxx) [function.fopen]: failed to open stream: ...", ale někde se začít musí.
elmira-blog
Profil *
ted to napsalo:
Soubor se nepodařilo otevřít
Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /3w/xf.cz/e/elmira-blog/admin7.php on line 7

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /3w/xf.cz/e/elmira-blog/admin7.php on line 8
elmira-blog
Profil *
Uz vim v cem to je
elmira-blog
Profil *
Je chyba v tom souboru, ktery obsahoval formular s action na tento soubor, nebyl tam imput s name jmenos, ale diky moc
Alphard
elmira-blog:
Proto jsem to po vás chtěl :-) Kdybych se zeptal, jestli je ta cesta správná, na 90 % jste napsal, že ano.
AM_
Mimochodem, co se týče bezpečnosti, pokud to takhle poběží někde na webu tak potěš pánbůh.
tjn
Profil *
Souhlas s AM_, když jsem to prvně viděl, vstaly mi vlasy hrůzou na hlavě :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: