Autor Zpráva
blizz_boz
Profil
Do svojho redakčného systému by som chcel pridať nejaký formátovač textu. Pôvodne som chcel použiť nejaký JavaScriptový WYSIWYG editor, ale teraz uvažujem nad Texy. Len nwm ako je to s efektivitou prekladu texy na html. Oplatí sa Texy syntax ukladať do databázy alebo je lepšie pred vložením do databázy Texy preložiť na HTML? Ak sa bude Texy prekladať na HTML pri každom zobrazení článku nebude to príliš veľká záťaž na server?
Str4wberry
Profil
Nebo můžeš mít v databázi HTML i Texy! zároveň.
Mastodont
Profil
Osobně dávám přednost ukládání obou forem. Zjednoduší se tak zobrazení HTML i další editace zdrojáku.
imploder
Profil
Můžeš mít v databázi Texy! a aby neustálé překládání do HTML moc nezatěžovalo server a zároveň si neměl všechno duplicitně, tak mít v databázi keš, do které se uloží HTML podoba třeba jenom 10 nejčtenějších článků (když se vygeneruje, tak pokud návštěvnost překročí nejmenší v té kešovací tabulce, tak se tam zkopíruje a nejmenší se vyhodí - třeba tak nějak). Kdybys měl jenom HTML, tak bys pro případ úprav musel provést zpětný překlad do Texy!. Pokud budeš mít obojí, tak nemusíš dělat zpětný překlad, ale celé to bude asi 2x tak velké. To ale nejspíš u textu zas tak nevadí.
blizz_boz
Profil
dva stĺpce v tabulke? to by ma ani nenapadlo, neni to síce moc elegantné riešenie, ale asi lepšie nenájdem, dík za radu...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0