Autor Zpráva
Tomasds
Profil
Mám dva dotazy k sitemap.
Jednak mi jde o umístění. Doporučuje se umístit sitemap do rootu webu. Z toho vyplývá, že rootu musím nastavit přístup 777. Nemám z toho úplně dobrý pocit. Nebylo by lepší ho dát někam bokem a odkázat na něj třeba pomocí htaccess?

Druhá věc je skoro až trapná. Nějak se mně nedaří při jeho generování zalamovat řádky. Zkoušel jsem $out .= ' <url>\n'; i $out .= ' <url>\r\n'; a ono se to tam vkládá jako text. Chápu, že při strojovém čtení zalomení nehraje roli, ale kvůli přehlednosti bych to chtěl nalámat do řádků.

Díky za rady.
AM_
Profil
PHP v apostrofech nebere většinu escape sekvencí, proto ti nejde \n, použij uvozovky ".
Jinak nemusíš rootu nastavovat 777, stačí si předtvořit prázdný sitemap.xml a nastavit 777 jemu, ne?
Tomasds
Profil
AM_
Bingo, dík. Taky radši používám uvozovky, ale někde jsem obšlehl example, byly tam apostrofy a nechtělo se mně to přepisovat. Opravil jsem to a jede to.

K těm právům souboru: když se snažím nastavit 777 jenom souboru, přičemž nadřazený adresář má výchozích 755, dostávám hlášku, že nebylo povoleno. Nevím to jistě, ale nefunguje tam nějaká dědičnost? Tzn. že nemůžu nastavit souboru práva, která nejsou nastavena adresáři.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0