Autor Zpráva
Venushja
Profil
Zdravim mam takovej problem chtel jsem si udelat script na pocitani Id...
No jde mi o to ze chci aby se mi v 1 vete menilo cislo podle ID kdyz treba bude v Db Id 3 nebo 4 tak chci aby v ty vete se ukazalo to cislo 3 nebo 4..
no ale misto toho se mi ty vety davaj pod sebe a mam to takhle
Blablabla 2
Blablabla 1

Muze nekdo poradit script zde
<?
$bb = MySQL_Query("SELECT * FROM patche order by id DESC LIMIT 20");
$uu = MySQL_Query("SELECT count(*) FROM patche");
$tt=MySQL_Fetch_Array($uu);
while ($db= MySQL_Fetch_Array($bb)):
echo"Počet Patchu<br><span style='color:red'>$db[id]</span><hr>";
endwhile;
?>
TomášK
Profil
Z popisu mi není jasné, co chceš udělat - jen vypsat id? Zřejmě ne, to ten tvůj kód dělá... Z kódu mám zas dojem, že máš v databázi pro jedno id víc záznamů (patchů) a chceš pro každé id vypsat, kolik takových je. Můžeš to upřesnit?
AM_
Profil
"Chtěl jsem, aby bylo hezky, ale místo toho má pes čtyři nohy." Takhle nějak tvůj dotaz chápu - Chtěl jsem, aby se mi do věty dosazovalo ID, ale místo toho se mi dávají pod sebe. Pastnutý skript už je celý divný: Tolikrát, kolik máš v patchích záznamů, ti vypíše "Počet patchů: x", přičemž X je vždy ID jednoho patche. Jaký to má smysl?
Mimochodem, zkus volit jiné názvy proměnných, než aa, bb, cc atd... Zjevně se v tom nevyznáš ani sám.
Venushja
Profil
¨No ja nevim jak to presne popsat proste chci aby to melo pevnou vetu Pocet pacthu a ID se v tom menilo podle toho kolik je zaznamu v DB dam rpiklad... V Databazi budu mit treba 10 zaznamu tak chci aby se my v ty hlasce objevilo Pocet patchu 10 ...
Joker
Profil
Venushja
V Databazi budu mit treba 10 zaznamu tak chci aby se my v ty hlasce objevilo Pocet patchu 10 ...
To to udělá, ne? Tak kde je problém?

proste chci aby to melo pevnou vetu Pocet pacthu a ID se v tom menilo podle toho kolik je zaznamu v DB
Tohle zní dost divně... počet je počet a ID je ID. Když bude třeba 10 záznamů a ID bude 15, má to napsat, že ID je 10? To je přece nesmysl. Nebo jak to má fungovat?
Venushja
Profil
No kamos mi s tim helfnul a ono stacilo zmenit pouze toto
$bb = MySQL_Query("SELECT * FROM patche order by id DESC LIMIT 1");
to LIMIT 20 zmeneno na 1 :-D .... No jo tak jsme php nedelal pul roku tak se nedivze ze neumim vysvetlovat :-D
AM_
Profil
Aha, tak to jo. Ale název sloupce ID bys taky mohl změnit - dle zvyklostí se ID používá jako unikátní identifikátor záznamu, nikoli počet - nebyl by vhodnější název třeba pocet, count? Až budeš dělat složitější projekty, tak se v tom ztratíš.
Joker
Profil
Venushja
No jo tak jsme php nedelal pul roku tak se nedivze ze neumim vysvetlovat
I bez znalostí PHP jde popsat problém tak, aby ho taky někdo pochopil ;-) Například: "Potřebuju vybrat nejvyšší ID v databázi".
Venushja
Profil
Aha, tak to jo. Ale název sloupce ID bys taky mohl změnit - dle zvyklostí se ID používá jako unikátní identifikátor záznamu, nikoli počet - nebyl by vhodnější název třeba pocet, count? Až budeš dělat složitější projekty, tak se v tom ztratíš.
Slozitejsi urco delat nebudu :-) todle jsme jenom chtel script kolik mam zaznamu v DB delam takovej mensi projekt od vcerejska a uz ho skoro mam hotovej
I bez znalostí PHP jde popsat problém tak, aby ho taky někdo pochopil ;-) Například: "Potřebuju vybrat nejvyšší ID v databázi".
No to me prave nenapadlo ja vysvetlovat neumim ani ve skole :-D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0