Autor Zpráva
Fidilip
Profil *
Ahojte lidi .. už v PHPčku programuji nějakej ten pátek (no spíše rok) .. a dnes na mě vystartoval kamarád .. že po něm chce učitel, aby udělal nějakej úkol kterej bude používat "aktivní popisky" ... může mi prosím někdo říct co to je "aktivní popisek"? A může mi také někdo vysvětlit, jak může existovat učitel, který dokáže studentům zadat úkol, ať použijí aktivní popisek, přičemž jim neřekne co to vlastně je a hlaavně neřekne jak je to anglicky? Jako, programuji v praxi už docela dlouho a termín "aktivní popisek" jsem vážně neslyšel. Zasrané počešťování ...

PS: Sry za tu češtinu, ale jsem vážně vytočený ... "active label" mi vážně nic neříká a ani významově to nic neřeší .. "aktivní popisek" .. to by musel být label, který by se měnil podle kurzoru myši ne? Mám takový dojem že to bude SELECT (no on to asi vážně bude SELECT), ale chci slyšet Váš názor a také jsem zvědavý, jestli na mě budete nadávat nebo uznáte, že jsou věci, které by se vážně počešťovat neměly. Čeština je krásnej jazyk, ale kurvit nám studenty nemusí.

PPS: Pro ty méně nadané, je tento příspěvek nespisovný záměrně.
AM_
Profil
Protáhl jsem český pojem "aktivní popisek" googlem a odhaduji, že to je to, co se většině elementů přiřazuje pomocí "title" - to malé okénko s textem, které vyskočí, když uživatel najede na element myší. Ale také jsem to v životě neslyšel. Říká se tomu sice česky popisek, ale nikdy jsem neslyšel "aktivní" (leda že tím myslel udělat popisky s nějakou rozšířenou funkcionalitou, aby se v nich nejen zobrazil krátký text)
Fidilip
Profil *
To: AM_

To nejde oni se učí základy .. komunikace uživatel -> php pomocí formulářů. Já jsem na googlu našel nějakou učebnici s hroznym dpi a na stránce kde byl výraz "aktivní popisek" byli SELECTy tak to bude asi ono. Ale je to vážně na palici ...
jonas.serych
Profil *
a není to třeba tag acronym ve kterem je treba jeste odkaz?(no, nevim jestli to vubec jde ale je to jedina vec ktera me pri tomto nazvu napada)
A o cem mluvis kdyz rikas SELECT? nejak to nemuzu pochopit.
Fidilip
Profil *
TO: jonas.serych

No SELECT je formulářový prvek =) .. co jiného? Prostě <select>

.. nehledejte v tom vědu prosím .. říkám že dělají základy
AM_
Profil
To nejde oni se učí základy .
tak třeba je to tak první varianta, prostě title="popisek". Title mohou mít i optiony v selectu, ale i mnoho jiných prvků.
Fidilip
Profil *
Že by to tedy bylo title? ..
Nox
Profil
Fidilip
Souhlasím s tebou, oni učitelné informatiky na základce hlavně jsou dost ...zvláštní sorta lidí, viz tento příklad

http://www.google.cz/search?q=aktivní+popisky
... první odkaz, to o něčem svědčí

http://www.madcow.cz/vzorek/?p=83
tady je to zmíněné, ale těžko říct, co to znamená

Jestli je to teda title, tak moc nechápu, proč to zmiňuje u PHP když to s tím v podstatě nijak nesouvisí a navíc to není v ničem
specifické, aby to vyžadoval...
Nejspíš půjde o pseudotermín z nějaké podivné příručky

Spíš ať se zeptá učitele, co to znamená, že o takovém termínu nic nenašel
joe
Profil
Pokud je to ve spojení HTML + PHP, pak aktivním popiskem nejspíš myslel to, že pokud někdo klikne na label, pak dostane focus přidružené textové políčko / input.

Tedy něco jako
<label for="username">Uživatelské jméno:</label> <input type="text" name="username" id="username">
nebo pro novější prohlížeče jen
<label>Uživatelské jméno: <input type="text" name="username"></label>
Fidilip
Profil *
TO:Nox

Přesně tak =). Jsem rád že souhlasíš, i když tenhle pan učitel, je ze soukromé střední školy a učí je předmět "programování". Učí se tím působem, že promítne zdroják na plátno a oni ho opíší. Jsou ve druháku, v prváku dělali validní xHTML, ale to měli jiného učitele. Teď mají tohodle pana "aktivní popisky" a ten na jakékoliv standardy kašle.

TO:joe

Jo to znám .. ale co je na labelu aktivní? Pravda je taková, že to může být cokoliv =(. On už mi kamarád říkal, ať na to kašlu. Uvidíme co se z toho vyklube.

Lidi děkuji všem moc za pomoc. Mám tak akorát na velikonoce největší chuť psát dopis ředitelce školy, ať si udělá pořádek v kabinetě výpočetky. I když podle všeho, by to potřebovala drtivá většina takových kabinetů =).
joe
Profil
Fidilip
Aktivní je na tom to, že po kliknutí na něj se zaktivuje to políčko, proto aktivní...
Fidilip
Profil *
To:joe

No jo .. ne vše aktivní musí být nutně akční =D
AM_
Profil
Hlavně pak napiš co to bylo, jsem zvědavý :)
Fidilip
Profil *
To:AM_

Ok napíšu =)
Fidilip
Profil *
Tak se nakonec zjistilo, že to není vůbec nic =D a že je to nějaká chyba v nějaké příručce =). Ono to tedy možná něco bude .. protože sem tam o tom zmínka je .. nicméně, co to je, to ví asi jenom ten kdo to používá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0