Autor Zpráva
petovida
Profil
Zdravím,
nejako sa mi nedarí napísať .htaccess súbor tak, aby to fungovalo... Doteraz som ho ešte nepoužil, takže na prvýkrát je pre mňa táto úloha dosť ťažká.

Ide o to, že mám adresy v tvare /index.php?stranka=[nazov-stranky] (kde "stranka" obsahuje názov stránky, ktorá bola vybraná v hlavnom menu). Pre niektoré stránky to stačí, iné z nich však obsahujú viac podstránok. Vtedy sa môže adresa zadať dvomi spôsobmi - buď ako v predchádzajúcom prípade, kedy sa cez PHP priradí automaticky predvolená podstránka, alebo sa môže zadať plná adresa - /index.php?stranka=[nazov-stranky]&obsah=[nazov-podstranky]. Cesta k súborom je /stranky/[nazov-stranky]/[nazov-stranky].php, alebo v prípade podstránok sa načíta uvedený súbor a doňho sa ešte vloží /stranky/[nazov-stranky]/[nazov-podstranky].php. Dúfam, že aspoň niekto pochopil :) Ak nie, tu si to môžete pozrieť: kphp.ic.cz

Chcel by som mať adresy bez "www" na začiatku a v tvare /[nazov-stranky]/ (pre stránky neobsahujúce podstránky) alebo /[nazov-stranky]/[nazov-podstranky]/.

Môj nefungujúci pokus o .htaccess súbor zatiaľ vyzerá takto:

RewriteEngine On

RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.kphp\.ic\.cz
RewriteRule ^(.*)$ http://kphp.ic.cz/$1 [R=301]

RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.[[:alnum:]]+$
RewriteRule ^(.+[^/])$ /$1/ [R=301]

RewriteRule ^/([^/]+)/([^/]+)?/?$ %{DOCUMENT_ROOT}/index.php?stranka=$1&obsah=$2 [QSA,L]


Ak niekto dostane nápad, čo mám urobiť, aby to išlo, budem veľmi vďačný.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0