Autor Zpráva
vasam
Profil
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, zda lze nějak přenášet soubory pomocí PHP ze subdomény na doménu. Reálně mi jde o můj administrační systém pro klienta umístěný např. na admin.domena.cz, kde by klient nahrál soubor, a ten se uložil na domena.cz - prostě uložit soubor nahraný z cokoliv.domena.cz na domena.cz.

Lze to nějak udělat mimo použití FTP (to mi přijde takové "nečisté" :-D)?

Předem díky za odpovědi.
AM_
Profil
Doména je pouze určitý alias serveru, s jehož pomocí webový server rozliší, o jaký obsah uživatel žádá, s reálným umístěním souborů to nemá přímou spojitost. Záleží, jaká je adresářová struktura webu a jak jsou domény logicky rozdělené (nejčastěji to bývá co doména, to adresář, ale mohou být i všechny domény směrovány do jednoho adresáře a chování ošetřeno až v PHP atd...). Takže to záleží na tom, jestli skript spuštěný při požadavku na určitou doménu má přístup k adresářové struktuře cílové domény.
drowmirg
Profil *
misto pristupove cesty "../subdomeny/hry/" zkus "http://www.hry.domena.cz"
vasam
Profil
AM_
Takže to záleží na tom, jestli skript spuštěný při požadavku na určitou doménu má přístup k adresářové struktuře cílové domény.
Toto lze někde zjistit/změnit?
AM_
Profil
vasam
Zjistit prostě tak, že to zkusíš. řekněme, že máš strukturu:
example.com, www.example.com =>/www/index.php
uploaded.example.com => /uploaded
v index.php budeš k souborům v doméně uploaded přistupovat přes '../uploaded/*';

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0