Autor Zpráva
Grogg
Profil *
Zdravim,
Zajímala by mě jedna věc. Koukal jsem do php skriptů, které mají pomocí jednoduchého formuláře posílat e-maily (něco podobného nabízí třeba blueboard).
A mě zajímá z jakého e-mailu vlastně ten e-mail chodí nebo na jakym principu funguje, protože nechápu jak může ten e-mail někomu dojít z prostého formuláře, kde jsem si nastavil akorát kam má dojít.
Nezajímá mě co je ve skriptu nebo jak si to mam vyrobit (už jsem si to totiž podle podobného skriptu vyrobil, ale absolutně jsem to nepochopil).

$to = "muj@mejl.cz";
$extra = "From: $email\r\nReply-To: $email\r\n";
$subject = "Vzkaz od ".$jmeno."";
$mess = "Jméno: ".$jmeno."\nEmail: ".$email."\n Web: ".$web."\nText:\n".$text."";

mail ($to, $subject, $mess, $extra);

Mohl by mi prosim někdo ten skript podrobně vysvětlit.
Díky moc
ash
A mě zajímá z jakého e-mailu vlastně ten e-mail chodí nebo na jakym principu funguje, protože nechápu jak může ten e-mail někomu dojít z prostého formuláře, kde jsem si nastavil akorát kam má dojít.

V php.ini musíš mať údaje, ktoré definujú server pre odchádzajúcu poštu:

[mail function]
; For Win32 only.
SMTP = smtp.nieco.sk
smtp_port = 25

čo je vlastne to isté, čo napíšeš do parametrov tvojho konta v Outlooku, Thunderbirdu... alebo aký mail klient vlastne používaš.

Uvedené platí pre windows, v Linuxe sa použije sendmail, ale podrobnosti neviem.
Grogg
Profil *
Pokud jsem správně pochopil to co jsi napsal, tak e-maily z formuláře ze stránky (např. wz) dochází vždy z toho e-mailu co má v php.ini vyplněný wz?
Znamená to teda to, že všechny e-maily z wz (z jakokoli stránky na wz) dochází vlastně z jednoho e-mailu (mluvím pořád o posílání e-mailů z formnuláře)?
Grogg
Profil *
Takže se zjednudušeně dá říct, že se e-mail posílá z e-mailu poskytovatele hostingu? Prosim potvrďte nebo vyvraťte mi to - potřebuju (né že bych to zas tak potřeboval, ale hrozně moc chci) to vědět.
Díky a nashle
ash
Takže se zjednudušeně dá říct, že se e-mail posílá z e-mailu poskytovatele hostingu?

Nie z e-mailu, ale zo SMTP servera poskytovateľa hostingu. Odosielateľa vyplníš sám - položky FROM a REPLY TO

Skús si poslať mail z toho formulára a pozri sa do jeho zdrojáku, uvidíš tam akými servermi to prešlo.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0