Autor Zpráva
Fellipe
Profil *
Dobrý den,

mám takový malý problém.Maturita se blíží, tak si procvičuji nějaké lehké php scripty, jelikož i z toho musím na obchodní akademii prospět. Měl bych jen malý dotaz.Jak vytvořit jednoduchý script na zámětu slov v textu? Mělo by to vypadat asi nějak takto:

<form method=GET>
Slovo<input type="text" name="a"> vyměnit za
<input type="text" name="b">
<input type="submit" value="OK" >



<?php

$a=$_GET["a"];

$pole= File("clanek.txt");
$pocet= count($pole);
for ($i=0; $i<$pocet; $i++) {
echo "<br>".$pole[$i];
}

Mám 2 pole, do prvního napíše slovo,které chci v souboru clanek.txt najit a do druhého pole napíšu slovo za které ho chcu zaměnit.Skončil jsem u načtní a výpisu souboru,jelikož jsem opravdu dal nevěděl.Tuším že funkce bude str_replace,bohužel nevím jak to tam zakomponovat.Cíl by měl být takový, že se mi vypíše originál,a jak zadám hledané slovo a slovo za které ho chcu nahradit,tak se mi pod originálem vypíše upravená verze.DOkázal by ten kod nekdo napsat?Opravdu to mám jen na přípravu k matuře,kdyby náhodu.
Předem děkuji
Filip
Alphard
Profil
vykašlete se na file, načtěte celý soubor – file_get_contents()
a se str_replace jste na dobré cestě
Leopik 2x
Profil
Neviem, ci som ta dobre pochopil ale nestacilo by toto?
for ($i=0; $i<$pocet; $i++) {
echo "<br>".str_replace("originalne slovo", "<acronym title=\"originalne slovo\" style=\"background: green;\">nahradene slovo</acronym>", $pole[$i]);
} 
text text a text <acronym title="originalne slovo" style="background: green;">nahradene slovo</acronym>

Alebo este lahsie (uz neviem ake si tam mal premenne takze len ako priklad):
$text = $_GET['slovo'];
echo str_replace("originalne slovo", "<acronym title=\"originalne slovo\" style=\"background: green;\">nahradene slovo</acronym>", file_get_contents("clanok.txt"));

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0