Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
zdravim. mam jednoduchy guestbook, spravy ukladam do suboru takto:


<?



if ((IsSet($_POST['message'])) && ($_POST['message']!=""))
{



$datum=getdate();
if ($datum["hours"]<10) $datum["hours"]="0".$datum["hours"];

if ($datum["minutes"]<10) $datum["minutes"]="0".$datum["minutes"];

$fdatum=$datum["hours"].":".$datum["minutes"]." - ".$datum['mday'].".".$datum['mon'].".".$datum['year'];

$message=str_replace("<","&lt;",$_POST['message']);

$message=str_replace(">","&gt;",$_POST['message']);


$sprava="<b><a href=\"mailto:".$_POST['mail']."\" >".$_POST['nick']."</a> - <a href=\"".$_POST['homepage']."\" >".$_POST['homepage']."</a> - $fdatum<br><br></b> ".$_POST['message']."";
$sprava=trim($sprava);




$subor=fopen("data.msg","a");
flock($subor,2);
fputs($subor,$sprava."\n");
flock($subor,3);
fclose($subor);


}

problem nastane ked pisem spravu,dam enter,pisem na dalsi riadok (v textarea - sprava sa uklada do premennej $message), potom sa sprava rozdeli na viacej casti ,ulozi sa,a zo suboru ked to nacitam naspat tak to nie je dobre. Da sa nejako odstranit zacatie noveho riadku, teda akokeby vymazat entere co zadal uzivatel a spravu ulozit bez nich ???? dakujem
krteczek
Profil
aha:-) ty načítáš 1 řádek jako 1 zpráva.taky sem to řešil kdysi...
nakonec jsem to udělal tak, že jsem nejprve skontroloval zprávu na vyskyt znaku | a nahradil jsem ho entitou a potom sem ten znak přidal na konec zprávy a zprávu sem uložil. potom když jsem chtěl zprávy vypsat tak stačilo jen:

$soubor = fopen(NAZEV_SOUBORU,"r");
$prispevky=fread($soubor, filesize(NAZEV_SOUBORU));
$prispevky=explode("|",$prispevky);
fclose($soubor);
//$prispevky je pole ve kterém je 1 řádek = 1 zprávě

krteczek
Anonymní
Profil *
hm .ok diky, mohol by si mi este napisat ako to skontrolujem na vyskyt toho znaku a tak... ?
Anonymní
Profil *
som to skusal riesit cez funkciu nl2br(); ale to nepomoze, sice da na koniec riadku <br> ale aj tak to je cez viac riadkov
krteczek
Profil
no pokud bys chtěl knihu tak není problém, jednu mám hotovou, mužu v případě zájmu dát ke stažení...
krteczek
icq#337913080
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0