Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
na mém webu jem si udělal stránky, ale nefunguje mi u nich pořádně čeština, dělají se mi tam podivne znaky. Myslím že to dělá jen u Includovaných. Doma jsem nad tím dlouho přemýšlel ale nic cloudneho mně nenapadlo. Muže mi někdo pomoci ?
flying gentleman
Profil
mas tam hlavicku :
header('content-type: text/html; charset="windows-1250"'); ???
Cappy
Profil
Mám tam deklaraci, ale pořád to zlobí..
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0 Transitional//EN">
<HTML><HEAD><TITLE>Dressed In Black</TITLE>
<META http-equiv=content-type content="text/html; charset=windows-1250">
flying gentleman
Profil
tak to co jsem ti psal, tu hlavicku musis dat asi do kazdyho php souboru uplne na zacatek pred jakykoliv vystup, zkus to
krteczek
Profil
podle mne je celý problém v tom že ty stránky co se špatně zobrazují byli kodované v iso-8859-2 a otevřel jsi je jako windows-1250, tím došlo k tomu zmatení písmenek budeš to muset pootvírat a všecjno ručně opravit ( přepsat... ), a uložit v jedné znakové sadě
krteczek
krteczek
Profil
NE!! hlavičky se do includovaných souborů nedávají!!!
flying gentleman
Profil
no vida, zase jsem o neco chytrejsi. omlouvam se za mystifikaci:)
Cappy
Profil
nějak mi to nefunguje, furt to tělá stejný bordel :/
krteczek
Profil
jde o to že dokument je kodovaný v iso-8859-2 a ty ho otevřeš třeba v poznámkovém bloku a upravíš a uložíš, jenže poznámkový blok ten dokument automaticky otevře jako windows-1250 a uloží ho tak samo do WINDOWS-1250. tím dojde k zmetení písmenek. a nakonec jsi tomu dal hlavičku s kodovaním windows 1250 takže to co bylo v iso se musí špatně zobrazit.a nepomuže tomu ani změna kodováni v prohlížeči, protože už to poznámkový blok zkonil.
krteczek
Cappy
Profil
krteczek: Díky, pohraju si s tím
krteczek
Profil
jo a jak budeš u toho hrani si stím,tak podopisuj všude kde mají být uvozovky, protože třeba:
<BODY text=#000000 link=#0000ff bgColor=#000000>

by mělo být :

<!-- pro představu: barva pozadí a písma -->
<BODY style="background-color:#000000;color:#ffffff">

ale lepší je to psát do samostatného souboru, nebo v hlavičce mezi style:

<style type="text/css">
<!--
body{background-color:#000000;....atd}
-->¨
</style>

ale pro začátek bude stačit když všude kde je neco=blabla doplníš na neco="blabla"

krteczek
Cappy
Profil
Ok díky..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0