Autor Zpráva
loping
Profil *
Dobrý den,

má problém s připojením k databázi. U www.profitux.cz jsem si nechal udelat freehosting. Dostal jsem udaje:

***MySQL Databaze***
Server: localhost
Uzivatelske jmeno: stromy5640
Uzivatelske heslo: xxx (ted jsem si ho vymyslel)
Nazev databaze: stromy5640

Nicmene jiz nevim jak se na tuto databazi pripojit pres PHP. Kdyz dam do prohlizece adresu fmyslq.profitux.cz, pr.jm.:stromy5640 a heslo: xxx, tak se bezproblemu pripojim. Nicmene pres PHP pro me standartnim postupem se mi to jiz nepovede.

<?php
$link = mysql_connect('fmysql.profitux.cz', 'stromy5640', 'xxx')
or die("Nelze se připojit");
?>

- pise mi to "Nelze se pripojit"

Nevite prosim co mam napsat, abych se v PHP pripojil, kde delam chybu?

Loping
Majkl578
Profil
mysql_connect('fmysql.profitux.cz', 'stromy5640', 'xxx') or die('[' . mysql_errno() . '] ' . mysql_error());
TomášK
Profil
Chyba je v názvu serveru. Oni říkají, že máš zadat localhost, ty tam cpeš 'fmysql.profitux.cz', což je webová stránka, na které sídlí phpMyAdmin (či něco takového). Změň to na:
$link = mysql_connect('localhost', 'stromy5640', 'xxx') 


Pochopitelně bude to fungovat jen, když budeš mít stránky nahrané u nich na serveru.
loping
Profil *
díky - bylo to tou záměnou "localhost" za "fmysql.profitux.cz" ... vazne diky

- kurnik - ted mam zase jine problemy - rozhodl jsem se prehodit svuj projekt z webzdarma.cz na profitux.cz a mam s tim jenom problemy - ted zjistuji, ze nefunguje fce v PHP "header"

u webzdarma to slape a na profitux.cz NE, ja se na to.. asi je to verzemi phpMyAdmin (2.11.8.1deb5 - profitux kontra 2.6.0-pl3 - webzdarma.cz )

nicmene diky - jdu spekulovat dale - tak snad neco vymyslim, jinak hodim asi zase dotaz - je to peklo - clovek jednou horkotezko neco udela a uz to zase nefunguje :(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0