Autor Zpráva
jezedak
Profil *
Zdravím. Mám problém s uploadem fotek.:-( Jde o to, že při nahrávání fotky na web bych chtěl upravit její velikost na 640*480 a vytvořit náhled. Nepomohl by mi někdo doplnit stávající kód? ..Zkoušel jsem už spoustu různých návodů a skriptů, ale nedaří se:-( Budu rád za jakoukoli pomoc. děkuju
if (is_uploaded_file($_FILES["imgf"]["tmp_name"])):
            $nazev=$_FILES["imgf"]["name"];
            $typ =  $_FILES["imgf"]["type"];
            $s=date("s");
            $nazev= ''.date("Ymdi$s").'.jpg';
            @rename($_FILES['imgf']['tmp_name'],'./img_inz/'.$_SESSION[idinz].'/'.$nazev.'');
           echo ''.$_SESSION[idinz].'';
          Echo 'Obrázek 1 byl uložen...';
           
           
           
           $Sqldotazx=mysql_query("Insert into img(idcko,cesta,nahled,idinz) VALUES('','$nazev','0',$_SESSION[idinz])",$connect);
           $Sqldotazy=mysql_query("SELECT idcko FROM img WHERE cesta = '$nazev' Order by idcko DESC;",$connect);
           $idimg=mysql_fetch_array($Sqldotazy);
           $Sqldotazxx=mysql_query("Insert into inz_has_img(idcko,idinz,idimg) VALUES('','$_SESSION[idinz]','$idimg[0]')",$connect);
 
           
           
            endif;
Casper
Profil
Zkuste něco na způsob tohohle nebo google

        $nazev_obrazku = "vase_promenna";
        $cesta = "../img/nahledy"; //složka kam se budou uploadované obrázky ukládat
    
        /*Vytvoření zmenšeného obrázku*/
            $rozmery = getimagesize($_FILES["imgf"]["tmp_name"]);
            $sirka = $rozmery[0];
            $vyska = $rozmery[1];
            $obr = imagecreatetruecolor(640, 480); //vytvoří prázdný obrázek o daných rozměrech, do něj pak vložíme náhled našeho
            switch ($_FILES["imgf"]["type"]) {
                      case 'image/pjpeg':
                      $image = imagecreatefromjpeg($_FILES["imgf"]["tmp_name"]);  break;
                      case 'image/jpeg':
                      $image = imagecreatefromjpeg($_FILES["imgf"]["tmp_name"]);  break;
                      case 'image/jpg':
                      $image = imagecreatefromjpeg($_FILES["imgf"]["tmp_name"]);  break;
                      case 'image/png':
                      $image = imagecreatefrompng($_FILES["imgf"]["tmp_name"]);   break;
                      case 'image/gif':
                      $image = imagecreatefromgif($_FILES["imgf"]["tmp_name"]);   break;
                      default: break;
                    }
            imagecopyresampled($obr, $image, 0, 0, 0, 0, 640, 480, $sirka, $vyska);
            imagejpeg($obr, $cesta."/".$nazev_obrazku, 70);  // Uložime miniaturu do složky + kvalita 70%
            imagedestroy($obr); // odstranim z Cache
jezedak
Profil *
Pokusil jsem se ale bohužel... stále se nedaří:-(
jezedak
Profil *
každopádně Vám děkuju.
jezedak
Profil *
Už to šlape. díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0