Autor Zpráva
DTX
Profil
Mám Visty, naimstaloval jsem apache 2.2, php 5.2.8, Mysql server 5. PHP jede, ale když se snažím zalogovat na administraci svéhowebu na localhostu hodi to buď 403, nebo se nezaloguje. Nastavil jsem ho stejně jako v XP, kde to jelo bezproblemu a nic.

Pro přihlašování používám session, kdyby někdo věděl, co to je za poděl, byl bych vděčný.
keeehi
Profil
php.ini?
DTX
Profil
tam ne, všechno je stejně jako předtím... je možně že jsem vynechal nějaký detail, takže každý nápad dobrý


je ve složce s PHP

asi tam nakopíruju zálohu nastavení ze starého, sice nebudu vědět čím to bylo, ale alespo%n to pojede (doufám)
Axamith
Profil
DTX : Tak tohle byl přesně ten důvod, proč Visty u mě v NTB nevydržely déle než 14 dní. Normální práce OK, ale jakmile jsem potřeboval něco odbornějšího či nastavovat, tak jsem se nehnul z místa.
DoubleThink
Profil *
Normální práce OK, ale jakmile jsem potřeboval něco odbornějšího či nastavovat, tak jsem se nehnul z místa.
A zrovna správa systému (tj. služby, práva, systémové proměnné) je ve Vistě úplně stejná jako v XP. Možná to bude rukama.

DTX
Pokud je problém v Sessions - to můžeš vyzkoušet - věnoval bych pozornost sekci session v php.ini a například bych zkontroloval proměnnou session.save_path.
DTX
Profil
403 jsem opravil a pak jsem to projížděl znovu a znovu.... nakonec jsem skončil u porovnávání php infa se serverem, jedu řádek po řádku a ejhle (zastřelte mě) register_globals bylo vyple, tak jsem to zapnul a jede, no to jsem myslel, že si snad pujdu hodit mašli
AM_
Profil
register_globals by sis měl vypnout a naučit se programovat bez něj. Je to už dalece zastaralá metoda, která vedla k bezpečnostním chybám, dnes se už nepoužívá a spousta hostingů už to (zcela správně) vypíná...
Axamith
Profil
DoubleThink Netvrdím že problémy byly v systému, prostě jsem se s tím nepopral. Např při instalaci a uvedení Apache + PHP k životu jsem dostal takové množství chyb. hlášek, že mi šla z toho hlava kolem. A několik dalších podobných zkušeností rozhodly o návratu k XP. Je to jako s autem s volantem vpravo. Taky je určeno k jízdě, člověk si na to časem zvykne a naučí se ho ovládat. Ale je to jiné a chce to trochu času a trpělivosti.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0