Autor Zpráva
Ignacia
Profil *
Dobry den,
mam za ukol zobrazeni HTTP hlavicek v PHP, jak na to?
Pripadne mate nejake dobre odkazy, ktere by mi mohli pomoci?
Dekuji.
Alphard
Profil
snad pole $_SERVER[] nebo getallheaders()
Ignacia
Profil *
a rozdil prosim? Jake informace podava SERVER a jake ta funkce?
getallheaders mi funguje perfektne, o SERVER jsem hledala nejake blizsi informace, ale bez vetsiho uspechu. Slysela jsem, ze je vice "typu" HTTP hlavicek - neco jako Response atd. Muzete mi to nekdo prosim priblizit? Dekuji mnohokrat
Alphard
Profil
Nevím přesně, možná se to překrývá, podívejte se na print_r($_SERVER);
AM_
Profil
Rozdíl mezi _SERVER a HTTP hlavičkami je asi tento:
HTTP hlavičky jsou informace, které odesílá prohlížeč webovému serveru pokaždé, když načítá stránku. Jsou mezi nimi informace jako požadovaná doména, preferovaný jazyk, jaký mime typ je browser ochotný na dotaz přijmout, stránka, ze které je odkazováno a další.
superglobální pole _SERVER je dostupné při běhu PHP skriptu a obsahuje různé údaje, které mohou být skriptu užitečné, skutečně se to překrývá, hlavičky jsou uložené jako _SERVER['HTTP_něco'], např. hlavičku user_agent najdeš pod _SERVER['HTTP_USER_AGENT'].
Pro praktické používání hodnot v hlavičkách bych se přiklonil k práci s proměnnou _SERVER, pokud ale (jak to chápu z textu) máš nějaký domácí úkol udělat výpis hlaviček, projel bych přes foreach výsledek getallheaders, viz odkaz do PHP manuálu, přesně takový skript je tam jako příklad.
Ignacia
Profil *
perfektni, moc jste mi pomohli, dekuji. Ted ovsem nevim, chtela jsem to zobrazeni HTTP hlavicek udelat by se pres maly formular predal odkaz - vlasne jako tady http://sluzby.matop.eu/http_header/ - a vyjelo mi to hlavicky, avsak getallheaders se mi vzteka, kdyz do neho vlozim link:-) jak se z tohoto vyvleknu? :-)
blaaablaaa
Profil
Ignacia
getallheaders nema zadny argument ;)
Pokud chces zobrazit, co ti vraci jina stranka, pouzij napriklad curl

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0