Autor Zpráva
Casper
Profil
Dobrý den, zkoušel jsem na svém hosintgu použít funkci chmod, ovšem pravděpodobně nemám práva užívat tuto funkci (safe_mode mám totiž vypnuto a mezi zakázanými funkcemi jí téže nemám, i tak hlásí Warning: chmod(): Operation not permitted). Tak jsem chvíli googlil a našel funkci ftp_chmod (použil jsem příklad z manuálu), ta mi ovšem hlásí:

Warning: ftp_chmod() [function.ftp-chmod]: Could not change perms on /home/www/user/www/cesta/k/scriptu.php: No such file or directory in /home/www/user/www/cesta/k/souboru.bmp on line 57


Cestu k souboru kde potřebuji změnit práva jsem zkoušel nastavit relativně k souboru kde vykonávám script, absolutně s http i kompletní adresu jak je vidět z chybové hlášky (/home/www/user/...).

Nemá prosím někdo s touto funkcí zkušenosti abych věděl jak správně zadat adresu k souboru? Předem díky, Casper
fos4
Profil
Pokud je soubor zalozen PHP tak ma jineho vlastnika a nepujde ti to, proto zaloz soubor pomoci FTP a pujde to.
Absolutni cesta se tusim u FTP nedava, root je pro ni adresar do ktereho se pripoji pokud se nenastavni pomoci fci ftp_chdir().

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0