Autor Zpráva
gardener
Profil
Zdravím,
Povolil jsem si v php.ini curl extension a restartoval apache, bohužel curl stále nelze použít, četl jsem, že je třeba nahrát ještě nějaké 2 knihovny do win_32 adresáře, ale na jiném fóru to bylo popřeno.
Chtěl bych se tedy zeptat, zda s instalcí této knihovny nemáte někdo zkušenost a mohli by jste mi říci, v čem by mohl být problém?
Os je win-xp.

Díky za každou radu.
srigi
Profil
gardener
Pridaj cestu k adresaru cesta/k/instalacii/php/ext do premennej PATH a restartuj.
nightfish
Profil
chápu, že podívat se do manuálu je příliš obtížné...
gardener
Profil
A kde promennou PATH prosimte najdu? To pisi i v manualu ale bohuzel nevim jak PATH pouzit..
AM_
Profil
elementární znalost uživatelů dos/windows. napiš si do příkazové řádky SET PATH.
Jinak ty soubory plácni do system32, to je nejspolehlivější
gardener
Profil
Ach tak, no ale teď si všímám, že se mi to stejně asi bude hádat, jelikož PHP designer si instaluje vlastní PHP instalaci do Program files, takže buď bych musel změnu provést tam, nebo nevím..jelikož XAMPP mám klasicky nainstalovaný na C://XAMPP.
gardener
Profil
Zapsal jsem:
 set  i setpath=C:\Data\Programing\PHP\xampp\curl\ext
i set a setpath=C:\Data\Programing\PHP\xampp\curl\ext\curl.exe

a potvrdil, nahral knihovny, restartoval a porad nic..
Nemam s instalaci techto knihoven zadne zkusenosti a odkomentovani radku v XAMPP (jak je napsano v diskuzi k manualu) nefunguje, tak uz vazne nevim.
gardener
Profil
Nainstaloval jsem WAMP server, bez problémů jde zapnout i Curl..ale stejně by mě zajímalo, v čem jsem mohl dělat chybu?..
DoubleThink
Profil *
Nastavování proměnných prostředí Windows bych nepočítal mezi elementární znalosti.
A v tomto případě úprava PATH ani nutná není.

Stačí si pohlídat správnost hodnoty extension_dir a odkomentovat řádek extension=php_curl.dll.
srigi
Profil
DoubleThink
Ja mam opacnu skusenost. Pouzivam separatnu instalaciu komponentov (AMP) a polovica rozsireni PHPcka mi nesla kym som horeuvedeny adresar nepridal do PATH. Vyhodou je, ze nemusim nic kopirovat do System32.
koko
Profil *
Nejdriv nahraj do Windows\System32 soubory:
ssleay32.dll
libeay32.dll
(najdes je v adresari PHP)

Pak v php.ini (nejspise v adresari Windows) povol radek
extension=php_curl.dll
(tim ze u neho odstranis strednik)

Restartujes apache a melo by to slapat.
Spacak
Profil
DoubleThink:
Stačí si pohlídat správnost hodnoty extension_dir a odkomentovat řádek extension=php_curl.dll.

Ozkoušeno na XAMPPu (nic jsem nikam nekopíroval) a funguje to.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0