Autor Zpráva
Lamička
Profil *
Mám nainstalovaný XAMPP jako localhost PHP/Apache server... všechno ok až nato že jedná má PHP aplikace striktně vyžaduje pracovní adresář s CHMOD 777!

Mám W-XP SP2 a umím vytvořit adresáře pouze s právy 755, nejde to změnit ani v Total Commanderu ani v Průzkumníku, tam je natvrdo zaškrtnuto "jen ke čtení" a nejde to za boha změnit!
dá se tedy nějak na localhostu vytvořit adresář s CHMOD 777 ???
Díky
Majkl578
Profil
na windows neexistuje chmod.
proste nastav slozku WWW tak, aby do ni mohl zapisovat majitel procesu php (system?). nejlepe asi everyone a prava menit.
(konretneji neporadim, nepouzivam windows)
Lamička
Profil *
JJ dík, Windows maj jiný system to už mi došlo, ale řešení jse mstále nenašel,
pouze v EN jsem našel jednu poučku které moc nerozumím:

For example to allow ewerything from everyone (as most modern operating systems are multiuser os'es) on file example.ext under a unix based os we would use "chmod 777 example.ext" , on a windows os we would use "attrib -R -A -S -H example.ext

P.S. jinak mám Windows professional
blizz_boz
Profil
ale ved ti chmod vo windowse ani nepotrebujes malo by ti to fungovat aj bez neho, jedine ze by si mal adresar nastaveny na read only
AM_
Profil
chmod a tahle filosofie přístupových práv je striktně linuxová. Pokud si např. nějaký program vyloženě ověřuje, jestli práva k adresáři jsou 777, pak je špatně napsaný - není platformově přenositelný. A i na linux je to dost hloupé, program by nemělo zajímat, jaká jsou práva k adresáři, ale jestli do něj on sám může zapisovat - dobře nastavený hosting by měl mít FTP i PHP pod jednou uživatelskou skupinou nebo uživatelem (jako má tuším třeba WZ), takže s přepisem souborů není problém.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0