Autor Zpráva
Fifek
Profil *
Zdravím,
mám následující výsek kódu, který naplní roletkový seznam hodnotami z databáze a defaultně vybere tu, která byla vložena naposledy.

$stranka .="
        <select size = 5 name = \"idFirma\">";
      $stmt = "SELECT * FROM ZAMESTNAVATEL";
      $sth = ibase_query ($dbh, $stmt);
      while ($row = ibase_fetch_object($sth)) {
        if ($row->ID_ZAM == $idPosledni)
          $stranka .= "<option value = \"$row->ID_ZAM\" selected>$row->NAZEV, $row->OBEC</option>";
        else
          $stranka .= "<option value = \"$row->ID_ZAM\">$row->NAZEV, $row->OBEC</option>";
      }
      $stranka .= "
          </select>

Na první pohled vše funguje, položka je modře podbarvená. Ve skutečnosti je ale vracen jiný index, než která položka je podbarvená. Při ručním výběru vše funguje.
Nevíte někdo, jak bych mohl donutit formulář, aby vracel správnou hodnotu? Jeden vizuelní rozdíl v ručním a programovém výběru spatřují - při ručním je kolem podbarvení tečkovaný rámeček, při programovém je položka seznamu jen podbarvena. Nevím však, jak to napravit.
Děkuji za rady...
AM_
při ručním je kolem podbarvení tečkovaný rámeček, při programovém je položka seznamu jen podbarvena
to je dáno focusem elementů v prohlížeči - tím to není

jinak je to dost divné, mělo by to vracet správnou hodnotu, chybu máš řekl bych jinde. Vidím tu poprvé mezery mezi atributy a rovnítkem (value = "hodnota" místo value="hodnota"), nechci to tvrdit na jistotu, ale mám pocit, že by to být nemělo.
Fifek
Profil *
Omlouvám se, chyba byla opravdu jinde. Mezery kolem rovnítek nevadí, to je v pořádku. Měl jsem chybu v následném insertu, která se projevovala jenom u programově vybíraných položek.
Ale stejně díky...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: