Autor Zpráva
keeehi
Ahoj. Začínám pracovat s imap. Mám tento kód:
<?php
$mbox = imap_open("{imap.gmail.com:993/ssl}", "já@gmail.com", "qwertzkwerthj")

echo imap_body($mbox,"27");

imap_close($mbox);
?>

což mě vytáhne email a zobrazí, ale tady nastává problém.
některý se zobrazí takto :

Hugo: Chr=E1m Matky Bo=BE=ED v = Pa=F8=ED=BEi
Stendhal: =C8erven=FD a = =E8ern=FD
Balzac: Otec Goriot
Dickens: Oliver Twist
Gogol: Revizor
Poe: Pov=EDdky (J=E1ma a = kyvadlo)

jiný takto:

P�ejeme p�kn� den, na Va�i ��dost V�m zas�l�me nov� heslo

Tuším, že je to někde v kódování, ale nevím jak to překódovat. Několik funkcí jsem zkusil, ovčem neúspěšně.
script utf-8 html - meta utf-8
vtL_
Profil *
pokud mas i v hlavicce sveho skriptu definovan meta...charset=utf-8, zkus ulozit ten svuj soubor (php) v utf-8 - to ti osetri pripad:

pripad "Hugo: Chr=E1m Matky Bo=BE=ED v = Pa=F8=ED=BEi" je imho deformovana diakritika uz pri doruceni do mailboxu (to same si zobrazis, kdyz si zobrazis original zpravy - i s hlavickou) - pouze je gmail (lidi v nem) natolik inteligentni, ze to umi prelouskat do spravneho "zobrazeni"
vtL_
Profil *
aaa v souvislosti s ulozenim do utf-8 (jak psal AM_) v jine diskuzi:
Nemáš na začátku BOM? problém může být v tom, že když dokument začíná něčím jiným, než hlavičkou jak má, některé prohlížeče pak celou hlavičku včetně kódování ignorují.

napoveda: koukni rkEditem na vkladane skripty, soubory, jestli nahodou nektery nema na zacatku divne TRI :) znaky, typu: ﻟ (smazat) - typicky se vyskytujou pri ulozeni z notepadu do utf-8
keeehi
vtL_
soubor php je jako utf-8 uložen.
gmailem to není, protože úplně stejné problémy jsou i u seznamu.
vtL_
Resis dva ruzne pripady nefunkcniho kodovani.
pripad 1:

tak je problem skutecne na tve strane: pokud jsou vsechny v UTF-8, tipuju na BOM: koukni na vsechny soubory ktere se do tveho skriptu vkladaji, napriklad rkEditem, prvni tri znaky ^viz vyse^

pripad 2:
chyba neni na tve strane, ale skutecne to, co je v tele emailu, je: "Hugo: Chr=E1m Matky Bo=BE=ED v = Pa=F8=ED=BEi" [takove "nahrazeni" diakritiky zpusobuje spatne nastavene kodovani na nekterem z mailserveru - pokud si zobrazis zdroj mailu, uvidis presne to same: "Hugo: Chr=E1m Matky Bo=BE=ED v = Pa=F8=ED=BEi".
Gmail, nebo jine dobre poresene webove rozhrani pro cteni mailu udela pouze to, ze nahradi takto zdeformovane znaky zpet "normalnima":
"=E1" => "á",
"=BE" => "ž", atd....
Pokud chces resit pripad 2, na webu bude spousta hotovych skriptu na nahrazovani, napriklad David Grudl: http://knowhow.dgx.cz/charset/autoczech.phps

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: