Autor Zpráva
Daniel01
Profil
Zdravím,
lámu si hlavu, jak nejlépe udělat hlavičku (<head>), která se bude měnit podle toho, na jaké stránce jsem... (Možná bude stačit, když se bude měnit <title>)... Web bude dělaný pomocí include a page=1... Atd... A nebo si budu muset udělat stránku(vlastně 20 stránek), které bude obsahovat hlavičku a tělo a do nich includovat zbytek...?
Nebudu přece dělat velkou podmínku jako prase, ve které budu zjišťovat na jaké stránce jsem a podle toho vypisovat hlavičku...

Dík
JanJanuska
Profil
Jedným z riešení je dať si celú hlavičku do funkcie, ktorá bude mať rôzne parametre (titulok webu,...). Potom budeš túto funkciu na každej podstránke "volať" s potrebnými parametrami
AM_
Profil
Pokud jde jen o titulek, udělej si pole ve formátu klíč=ID stránky, hodnota=hlavička a z tohohle pole dosazuj. Pokud jde o více věcí v hlavičce, stejně jako někde uprostřed vkládáš řekněme clanek1.php, na začátku vložíš třeba clanek1_head.php; rozepisovat nějakou podmínku jak píšeš je skutečně blbost.
Alphard
Profil
Některé možnosti jsou uvedené v FAQ

Ještě doplním možnost naplnit v includovaném souboru 2 (nebo i více) proměnné, includovat soubor na začátku a pak vypsat.

<?php include "stranka.php"; ?>
<head>
<title><?php echo $title; ?></title>
</head>
<body>
<?php echo $obsah; ?>
</body>
</html>


a ve stranka.php je:
$title = "...";
$obsah = "...";


Výhodu oproti poli vidím v tom, že není nutné přídání nebo změnu stránky řešit na dvou místech.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0