Autor Zpráva
Fergi
Profil
Ahoj
mam tu problem s kodovanim...
stahl jsem si Guestbook z netu (php.johnweb.cz) a mam u ni problem s kodovanim, kniha byla napsana pro windows-1250 ale to ja nechci tak sem to predelal na UTF-8 vsude ve vsech souborech sem z windows-1250 predelal na UTF-8 to same v db z 1250 na utf8_czech_ci a pres to vsechno mi to dela to ze kdyz uzivatel prida text s diakritikou tak se do db ulozi treba neco jako šěččřýžá ale na v knize mi to hodi ve spravnym tvaru tedy šěččřýžá kdyz naopak v DB prepisu vsechno na normalni tvar na webu to hodi otaznicky... :( (na webu mam kodovani UTF-8 , vsechny soubory jsou ulozeny v UTF-8, a vsechny tabulky i radky maji utf8_czech_ci)
nevite tedy kde by mohla byt chyba??
predem dekuji za kazdou odpoved
Fergi
Alphard
Profil
Někde je chybné nastavení. Databáze v závislosti na něm může překódovat data, která vkládáte i vybíráte. Možná nějaký chybný nebo chybějící set names. Jinými slovy, databáze to má uložené v pořádku, ale při výpisu mimo guestbook je to zobrazeno v chybném kódování.
Současný stav je ale, jak píšete, funkční. Doporučuji neměnit to, je zde docela velké riziko, že to zhoršíte. Na druhou stranu, je to neideální stav pro mysql dumpy (zálohy) a další vývoj aplikace.
Veškeré změny v databázi provádějte citlivě a zajistětě si nepoškozenou zálohu.
Fergi
Profil
no chyba bude asi nekde ve skriptu , ktery knihu vypisuje... bohuzel nevim kde... protoze kdyz jsem vytvoril svuj volaci skript tak bylo vse ok.... :?... jeste to nejak skusim pokutit
Majkl578
Profil
nastavujes pri pripojeni k db kodovani?
mysql_query("SET NAMES 'utf8'");
nebo
mysqli->set_charset('utf8');
Fergi
Profil
a to je ono sefe :) dik moc ja tam mel utf8_czech_ci misto utf8
dik za pomoc jeste jednou ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0