Autor Zpráva
Skfeb
Profil *
cau lidi, studuji jeden sample kod a je v nem pouzit @ pred promenou(pred promenou spojeni u mysql) - typuji ze to bude neco jako, ze se po vykonani skriptu promena vypusti. Mýlim se snad? dík
Skfeb
Profil *
popř. ještě jedna otázka...co znamená když je před metodou napsán &. před promenou v parametru mi to je jasné, ale před metodou?
bohyn
Profil
Skfeb
@ znamena lokalni potlaceni chybovych hlasek.
Taps
Profil
Skfeb
je to tzv operátor ticha. V případě chyby funkce potlačí chybovou hlášku
dotaz č 2
můžeš být více konkrétní a popř. uvést příklad
bohyn
Profil
Skfeb
popř. ještě jedna otázka...co znamená když je před metodou napsán &. před promenou v parametru mi to je jasné, ale před metodou?
Muze to byt logicky operator and, posli ten kod.
Skfeb
Profil *
bohyn
and to není
je to zapsano takhle
function &getThreads() { kod }
bohyn
Profil
Skfeb
Funkce vraci odkaz na promenou. PHP manual
fuckin
Profil *
pred prirazenim nebo u formalnich parametru znamena & volani odkazem, tedy ze promenne maji stejne pametove misto, tedy stejnou hodnotu, nejsou pouhou kopii, v tomto pripade pred funkci udava ze promenne ktere ji zavolaji budou me tutez hodnotu.
AM_
Profil
@ by se neměl používat (vyjma několika případů pokud víš co děláš) - zrovna u mysql_connect je to ošemetné, protože při selhání spojení to mám pocit vypisuje chybu, takže tam by to asi mohlo být přípustné, ovšem nesmíš zapomenout pak chybu nějak ošetřit ručně. @ používají líní programátoři tak, že potlačí výpis chyb, a pak se nemohou dopátrat, proč jim kód nefunguje.
& před funkcí(metodou) se týká návratové hodnoty a udává, že funkce vrací pouze referenci a ne kopii proměnné, viz returning references
fuckin
Profil *
@ používají líní programatoři...
Spravny programator je liny, tos jeste neslysel? Ono to neni uplne nejcistsi ale kdyz musis tak musis :)
bohyn
Profil
AM_
zrovna u mysql_connect je to ošemetné, protože při selhání spojení to mám pocit vypisuje chybu, takže tam by to asi mohlo být přípustné
Ani tam to neni nutne. V ostre verzi stranek by mely byt chybove hlasky vypnute zcela, takze neni treba potlacovat vypis chyby. V testovaci verzi chybova hlaska nevadi. @ je ciste chlivacka zalezitost.
AM_
Profil
bohyn
Bohužel realita je taková že většina hostingů má chybové hlášky zapnuté (na požádání by je snad vypli) a kód by měl dospět do stádia, kdy se i při zapnutých chybových hláškách žádná nezobrazí. Jak říkám, když budeš přesně vědět co děláš a potlačené chyby důsledně sám ošetříš, není to problém, problém je pouze bezhlavě @ sázet všude, kde to vypisuje chybu.
bohyn
Profil
AM_
Bohužel realita je taková že většina hostingů má chybové hlášky zapnuté
To je sice pravda, ale co ti brani na zacatek scriptu
ini_set("display_errors", "off");
popripade do .htaccess
php_value display_errors off


Uznavam ze treba v open source tridach, knihovnach atd. se neda na vypnute chybove hlasky spolehat a vypinat je nebo prepinat neni v poradku. U toho bych @ toleroval.
AM_
Profil
To je sice pravda, ale co ti brani na zacatek scriptu
ini_set("display_errors", "off");


bezpečnostní politika hostingu:) je to taky individuální a já se snažím psát kódy tak, aby byly pokud možno nezávislé na nastavení hostingu - pokud to není vyloženě tvůj nebo firemní server, nikdy nevíš, kdy změní nastavení nebo bude potřeba přesun... ale to už je na každém :) důležité je prostě @ používat jen tam, kde člověk ví, co dělá, a jeho použití si patřičně zdůvodní.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0