Autor Zpráva
salab
Profil *
Zdravím
jsem schopný si vytvořit fotogalerii pomocí foto systému Coppermine Photo Gallery ve kterém chci poskytnout velké rozměry fotek pouze přes poplatek SMSkou. Ti, kteří znají Coppermine Photo Gallery mohou se mnou souhlasit, nebo i navrhnout jiné řešení, ale má představa je takováto :

1) Přes administraci vytvořím cca 100 uživatelských účtů, abych si ty loginy a hesla nemusel pamatovat, tak je sepíšu do Excelu.
2) Tyto údaje převedu do PHP tak, že jakoby v každém řádku bude text s loginem a heslem (odpovědní SMS)
3) Zákazník pošle SMS s učítým Keyword-em a sms systém se podívá do soupisů textů pomyslně si řekne "První řádek nebyl ještě poslán, tak mu ho pošlu"
4) Zákazníkovi příjde v odpovědi text "Vas login je :34sq, heslo:9f24"
5) Další zákazník pošle SMS s učítým Keyword-em a sms systém se podívá do soupisů a hesel a pomyslně si řekne "První řádek jsem už odeslal, tak mu pošlu druhý."
6) Druhému zákazníkovi příjde v odpovědi text "Vas login je :54ga, heslo:z350z"


Problém je v tom, že nejsem schopen toto nějakým způsobem zpracovat tak, aby to bylo v tom jazyku, který ten SMS systém chce. Dokázal by někdo poradit? Má s tím někdo zkušenosti?
fuckin
Profil *
a o jaky sms system se jedna?
fuckin
Profil *
a o jaky sms system se jedna?
japlavaren
Profil
moja otazka - nieje jednoducsie vzdy ten login a pass generovat?
salab
Profil *
Jedná se o službu na www.airtoy.cz
Mike_
Profil *
salab
smlouvu podepsanou mas? dokumentaci k systemu si dostal?

pokud chapu dobre jejich system (na webu zadnou dokumentaci nemaji) tak nekdo posle SMS, jejich system zavola tvuj skript a preda mu pres GET parametry zpravy (tipuju cislo, obsah smsky)

takze upresni svuj problem
salab
Profil *
Problém je, že to neumím sestrojit ten script, hledám někoho kdo by pomohl ... doufám totiž, že to je jen na pár řádků.
SwimX
Profil
salab
místo excelu bych doporučil databázi. a jeden sloupeček by byl use. defaultně by v něm byla 0, při odeslání hesla a jmena by se přepsala na 1, takže ten skript by vždy našel první záznam z DB kde je use = 0
asi takle:
SELECT id, login, heslo FROM tabulka WHERE use = 0 limit 1;


a login a heslo odeslal a následně

UPDATE tabulka SET use = 1 WHERE id = id;
Mike_
Profil *
salab
jejich dokumentace neni verejne dostupna. takze bud najdes nekoho kdo jejich system jiz vyuziva (na strankach maj reference), nebo tu dokumentaci zverejnis (pokud to neni proti podminkam)

bez toho se dal nedostanes
salab
Profil *
Tak toto považují za tech. dok.
[url=www.salab.ic.cz/Technicka specifikace_M-Platby_CZ.doc]Odkaz[/url]
salab
Profil *
Může tedy někdo pomoci ?
ninja
Profil
salab: vas navrh je spatny. Co kdyz dostanete 101 SMSek?

Uzivatele musite negerovat nove pro kazdou SMS, respektive spise asi pro kazde mobilni cislo. Login je pak cislo telefonu, heslo zaslete v odpovedni SMS.
Bikerskin
Profil *
Vaše představa o systému přístupu pomocý SMS se specielní sazbou je nesmyslná, je nutno si uvědomit že pokud má být systém alespoň trochu spolehlivý a bezpečný bude nutné použít DB.

1.) musíte přesně zjistit rozhraní mezi poskytovatelem technické části a Vámi jako provozovatelem placené služby
2.) musíte si zjisti jak jsou pro Vás zpoplatněná data cená a tudíž jakou ochranu jim poskytnete (aby se knim nikdo nedostal bez zaplacení)
3.) musíte vymyslet způsob identifikace platícího uživatele (doporučuji užít jako ID zakodované číslo telefonu a jako heslo nahodile generovaný kód)
4.) musíte zajisti aby nebylo možno současného připojení pod stejmým heslem z více počítačů (pokud se tak stane doporučuji provést zneplatnění hesla)
5.) musíte nějakým způsobem zajisti archivaci provedených plateb a poskytnutých údajů
6.) musíte nějakým způsobem zajistit zneplatnění hesla po stanovené době (například cronem) případně po nějakém počtu použití hesla ovšem i tak je nutno zajistit časou expiraci hesla (jinak se můžete dostat do problému se zákonem neboť pokud bude mít uživatel předplaceny tři použití a použije dvě a třetí chce použít třeba za pět let a služba již nebude tak je problém ....)

Je spousta dalších věcí které nelze takto snadno zmínit a hlavně se nejedná o kousek kódu ale jedná se o desítky souborů a věřte že vím o čem mluvím provozuji takto pět platebních bran ....
fholcman
Profil
Dobrý den, chtěl sem se zeptat zdali by někdo neměl script pro premium sms kde by se dalo nastavit x-tá vyhrává ? Díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0