Autor Zpráva
Musilda
Profil
Zdravím

Mám výraz
preg_match_all('/<td class="t-name" colspan="2"><a href="(.*)">
<span class="(.*)">&nbsp;<\/span><span class="type-men2">&nbsp;
<\/span>(.*)<\/a><\/td>/siU', $match, $m);

kde jsou (alespoň si to myslím) modifikátory siU. Co přesně znamenají?

Díky za radu
AM_
Profil
umět tak používat google ;)
"U" bohužel nevím, ale ty ostatní se dají dost jednoduše najít:
s: "multiline search" - metaznak "." zastupuje i nový řádek
i: case insensitive /^[a-z]+$/i odpovídá ABcdE
Alphard
Profil
i ... nerozlišuje malá/velká písmena
s ... tečka nahrazuje i nový řádek
U ... pokud si dobře vzpomínám (nemohu to teď najít), jde o modifikátor "nenažranosti", najde co největší počet shod

doplňuji, U jsem nevysvětlil úplně přesně, viz tady http://interval.cz/clanky/perl-compatible-regularni-vyrazy-v-php-modifikatory-a-line-kvantifikatory/
tiso
Profil
U - ungreedy - vráti sa najkratší možný string vyhovujúci výrazu, bežne sa vracia čo najdlhší
abbbba
/ab+/ -> abbbb
/ab+/U -> ab
Musilda
Profil
Když nevíš, tak nepiš ty kašpárku. Na google se dá velmi lehce najít co každý zvlášť znamená.
Modifikátor U přehodí nastavení "nenasytnosti" stroje PCRE. Kvalifikátory budou implicitně "nasycené".
Nevím zda jsi si toho všimnul, ale nejsi sám kdo se naučil číst. Chtěl jsem poradit co ty znaky znamenají
takto za sebou napsané. A psal jsem slušně. Kvůli výskytu individuí, jako jsi ty, přestanu na tuto diskuzi chodit.
Musilda
Profil
Alphard
Děkuji
tiso
Také děkuji
AM_
Profil
Musilda
Promiň kašpárku, fakt mě nenapadlo že jejich význam znáš a ptáš se na tohle ;) všechny dohromady tedy znamenají všechno dohromady, lze jich zadávat i víc najednou ;) na pořadí nezáleží. no, nechci být zlý, ale nebude na škodu, když sem budou chodit jen lidi, co umí položit dotaz...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0