Autor Zpráva
Werewolf
Profil
Ahoj, už déle se setkávám s:

Notice: Undefined index: blabla in C:\Documents and Settings\Administrator\Plocha\w\index.php on line 1

A pořád nevím, co to vlastně znamená. Už jsem vyvodil, že pokud mám soubor C:\Documents and Settings\Administrator\Plocha\w\djpw.php, který obsahuje:

<?php session_start();
$blabla = $_GET['blabla'];
?>


A začnu prohlížet adresu http://localhost/w/djpw.php?blablabla=blabla, vyhodí mi to

Notice: Undefined index: blabla in C:\Documents and Settings\Administrator\Plocha\w\index.php on line 2

Takže u $_GET[]u to nejspíš vzniká tak, že se ten definovaný $_GET[] nepoužívá. Ale jak to, prosím, je doopravdy? Díky
Taps
Profil
Werewolf
Takže u $_GET[]u to nejspíš vzniká tak, že se ten definovaný $_GET[] nepoužívá. Ale jak to, prosím, je doopravdy?
zkus dát na začátek stránky
error_reporting (E_ALL ^ E_NOTICE);
nebo
if(!isset($_GET['blabla']) $blabla='';
Werewolf
Profil
Taps
zkus dát na začátek stránky
error_reporting (E_ALL ^ E_NOTICE);

Já tu chybu nechci skrýt, ale vyřešit.

if(!isset($_GET['blabla']) $blabla='';
To je pravda. Pokud neni zadaná $location, nastavíme ji na "main":

<?php session_start(); error_reporting (E_ALL ^ E_NOTICE);  $location = $_GET['location']; $forum = $_GET['forum']; $topic = $_GET['topic']; $post = $_GET['post'];

if(!isset($_GET['location'])) $location = "main";
if($location == "main") { $inc = "./errors/404.php"; }

?>


Díky
Nox
Profil
Werewolf
Index je adresa prvku pole, buď je číselný, nebo v tomto případě řetězcový ('blabla'), pokud neexistuje prvek pole s tímto indexem, pak se hlásí undefined index,
řeší se issetem jako spousta dalších věcí

A ty noticy si nevypínej...nejsem si teď jistý, ale error reporting by snad měl jít nastavit i přes htacess, takto to můžeš měnit globálně,
pro vývoj nastav maximální hlášky a pro provoz....nejlíp také maximální, ale přesměrované do souboru, aby se nezobrazovaly na webu
(toto jde také přes htacess)...kdyby to z nějakého důvodu nešlo, tak je vypnout (php_flag display_errors off)
Werewolf
Profil
Nox
Index je adresa prvku pole
Aha. Já myslel, že offset. Ale to je při číselném, ne?

A ty noticy si nevypínej...
Taky že nevypnul.

přesměrované do souboru
Google to najde :-)
AM_
Profil
V PHP jsou ve skutečnosti interně všechny pole asociativní (i ty číselné), to znamená, že každý záznam v poli se ukládá jako takzvaný "záznam slovníku", tedy položka klíč, která je pro dané pole vždy unikátní, a položka hodnota.
Nedefinovaný index tedy vlastně znamená, že pole neobsahuje žádný záznam slovníku, ve kterém by byl požadovaný klíč (= index).
Polopatě řečeno, undefined index pro prvek pole je totéž jako undefined variable pro proměnnou - prostě to neexistuje.
AM_
Profil
„přesměrované do souboru“
Google to najde :-)

Tak musí být přesměrované do souboru, do kterého nemá veřejnost přístup. To je snad pochopitelné, jinak by to celé postrádalo smysl :)
Mastodont
Profil
Werewolf
Tu chybu ti to vyhodí proto, že v adrese http://localhost/w/djpw.php?blablabla=blabla není žádný $_GET['blabla'], ale $_GET['blablabla'];

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0