Autor Zpráva
Honzaaa
Profil *
prosím nevíte kde je chyba? Zkopíroval jsem si z webu níže uvedený kód na export mysql do xls. Ale při spuštění mi to napíše tuto chybu:

Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in D:\www\vypismysql\index.php on line 11
Warning: mysql_fetch_row(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in D:\www\vypismysql\index.php on line 16

jedná o oba řádky v kódu začínající smyčkou while(....

Co je v těch řádcích špatně?


<?php
require ('mysql.inc');


$fp=FOpen("tabulka.xls","w");   // Otevřeme soubor tabulka.xls, pokud existuje, bude smazán, jinak se vytvoří nový soubor

FPutS($fp,"<table border='1'>");   // Zapíšeme do souboru začátek tabulky

FPutS($fp,"<tr>");   // Zapíšeme do souboru začátek řádky, kde budou názvy sloupců (polí)
$vysledek_pole=MySQL_query("show columns from tabulka", $spojeni);   // Vybereme z databáze názvy polí tabulky tabulka a postupně je zapíšeme do souboru
while ($vysledek_array_pole=MySQL_Fetch_row($vysledek_pole)){
FPutS($fp,"<td><b> ".$vysledek_array_pole[0]." </b></td>");}
FPutS($fp,"</tr>");   // Zapíšeme do souboru konec řádky, kde jsou názvy sloupců (polí)

$vysledek=MySQL_query("select * from tabulka", $spojeni);   // Vybereme z databáze všechny záznamy v tabulce tabulka a postupně je zapíšeme do souboru
while ($vysledek_array=MySQL_Fetch_row($vysledek)){
FPutS($fp,"<tr>");
for($i=0; $i<count($vysledek_array); $i++) FPutS($fp,"<td> ".$vysledek_array[$i]."</td>");
FPutS($fp,"</tr>");}

FPutS($fp,"</table>");   // Zapíšeme do souboru konec tabulky

Fclose($fp);   // Zavřeme soubor
MySQL_Close($spojeni);   // Ukončíme spojení s databázovým serverem
?> 
AM_
Profil
máš chybu v dotazu, nech si po volání mysql_query vypsat funkci mysql_error()
Honzaaa
Profil *
AM_
děkuji moc, já jsem pořád hledal chybu v php kódu a zatím jsem měl v sql dotazu jinak pojmenovanou tabulku :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0