Autor Zpráva
regy
Profil
Zdravím všechny!
Jak už to tak jednou za čas bývá, mám jeden problém a proto se obracím na vás, zkušené programátory, grafiky a kritiky. Mám web, který má několik subdomén (www.example.com, zpravy.example.com, email.example.com). Potřeboval bych, aby pokud se uživatel přihlásí na zpravy.example.com, aby se přihlásil i na ostatních. Dříve jsem to dělal trochu dost hrozným způsobem. Formulář na přihlášení odeslal data na login.example.com, kde byly iframy z každé subdomény. Na těch se uložily informace do cookie a login.example.cz se přesměroval na stránku, kde se uživatel přihlašoval (to jsem mu předal v tom formuláři).

Už jsem našel jedno téma na stejné téma :-), ale všichni navrhovali (pro mě) nejasná a nekonkrétní řešení.

Otázka tedy zní, jak to udělat elegantněji?

Předem všem děkuji za i pro mě jasná řešení.
fuckin
Profil *
co takhle poslat nejaky jedinecny hash pres url ?
AM_
Profil
nebo se poraď s googlem, koukám že nejsi první, kdo to řeší :) http://www.google.com/search?q=php+session+over+multiple+domains
regy
Profil
fuckin
ale kam mám ten hash poslat?

AM_
Vím, že nejsem první, ale tohle je anglicky. A z toho to v životě nepochopím :-).
Mastodont
Profil
Nastavit session.cookie_domain na ".doména.cz" (doména.cz samozřejmě nahradit konkrétní doménou)
http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=81100
fuckin
Profil *
jak ho redirectujes treba na zpravy.domena.cz/check.php?hash=...

Nebo pres ten session jak radi Mastodont.

Mozna i pres htaccess by to slo, treba virtualne aby to vypadalo jak subdomena ale pritom to bude jen slozka na hlavnim webu..ale toto nemam odzkousene :)
AM_
Profil
fuckin
treba virtualne aby to vypadalo jak subdomena ale pritom to bude jen slozka na hlavnim webu..ale toto nemam odzkousene
Co je na tom virtuálního? dost často je jiná subdoména akorát nasměrovaná do jiné složky jednoho hostingu...
To, co píše Mastodont, vidím jako správné a jediné řešení čisté a jednoduché zároveň.
regy
Profil
díky za rady. Rozumím tomu správně, že cookies budou na domena.cz a já u zpravy.domena.cz nastavím třeba v index.php session.cookie_domain na ".domena.cz"?
fuckin
Profil *
jestli se nepletu tak toto musis globalne nastavit v php.ini...
Mastodont
Profil
fuckin
Ne, je to PHP_INI_ALL, čili nastavíš kdekoli.
regy
Profil
díky moc... snad se mi to povede :-)
regy
Profil
Tak mi to nějak nejde. Zkoušel jsem to dát do index.php na doméně neco.domena.cz a nastavil jsem tam .domena.cz. Ale to nefunguje. Snažil jsem se až tolik, že mi v jednu chvíli server hlásil pětistovku O:-). Ale neúspěšně.
Mastodont
Profil
regy
A nastavil jsi to shodně pro všechny subdomény?
regy
Profil
no nastavil jsem to pro jednu, pro kterou jsem to potřeboval.
Mastodont
Profil
Jestli to správně chápu, tak bys ale musel začít vždy na té jedné, aby se relace sdílela i pro ostatní.
http://www.jontodd.com/2006/08/10/php-session-cookie-multiple-domains/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0