Autor Zpráva
Kurka P.
Profil *
Ahoj, umi prosim xamp server odesilat emaily pres PHP pres fci mail(); ? Pokud ano poradite prosim jak? Dekuji
SwimX
Profil
Kurka P.
Nejde o Xampp server, ale o nastavení SMTP serveru. Pak to samozřejmě umí.
Mastodont
Profil
- - - pozdě
Kurka P.
Profil *
a co k tomu potrebuji prosim? dekuji
SwimX
Profil
Kurka P.
Hlavně hlavu. Neškodily by ruce, možná i počítač.
Pokud to máte, jistě google znáte.



http://www.google.com/search?hl=cs&client=opera&rls=cs&hs=UgU&ei=k_4SStzLAc-Q_Qak__2pDw&sa=X&oi=spell&resnum=0&ct=result&cd=1&q=jak+nakonfigurovat+SMTP+server&spell=1
http://www.jakpsatweb.cz/faq/nastaveni-smtp.html
Kurka P.
Profil *
pokud nechces poradit tak sem ani nepis, nebo asi ani nevis co to smtp je, podle toho ze jsi mi poslal nastaveni outloku bych se ani moc nedivil..
Aesir
Profil
Kurka P.:
A zkoušel jste už kouknout do manuálu?
Kurka P.
Profil *
potrebuji vedet co nastavit, ne kde a jak to nastavit, to uz si dohledam..
Aesir
Profil
Kurka P.
potrebuji vedet co nastavit
Bez toho, aniž byste napsal, jaký používáte SMTP server a na jakém systému, vám můžu těžko poradit. Pokud jste ale četl ten manuál, tak to jistě víte :)
AM_
Profil
Kurka P.
potrebuji vedet co nastavit, ne kde a jak to nastavit, to uz si dohledam..
potřebuješ nastavit SMTP server. Dohledej si tedy, kde a jak.

SwimX ti radil dobře, to, že spíš ty netušíš, co to je, je z tvé reakce úplně jasné. Kupodivu i v outlooku se SMTP musí nastavovat když z něj posíláš maily :) stejně jako v PHP.
SwimX
Profil
Kurka P.
pokud nechces poradit tak sem ani nepis
ale vždyť já chci, proto sem píšu, nasvědčuje tomu i mým něco málo odeslaných příspěvků..

nebo asi ani nevis co to smtp je, podle toho ze jsi mi poslal nastaveni outloku bych se ani moc nedivil..
pokud si nechceš nechat poradit, pak sem ani nepiš.. :)
Kurka P.
Profil *
ja poradit chci, ale tady se zrejme rady nedockam, 20 prispevku a totalne mimo misu.. tak nevim co si o tom myslet..
Davex
Profil
V konfiguraci PHP nastavíš SMTP server a funkcí mail() můžeš potom e-maily odesílat. V čem je vlastně problém?
Kurka P.
Profil *
no to je mi na tom jedine jasne, ze mam misto localhost nastavit smtp server, ale kde ho mam vzit?
Davex
Profil
Nemusíš ho nikde brát, stačí nastavit stejný jako používáš v Outlooku. Nejspíše ten od tvého ISP.
SwimX
Profil
Kurka P.
Tak už ti to řekl asi 4člověk.. Že by už?
Kurka P.
Profil *
no v Outlooku mam smtp.seznam.cz
Mastodont
Profil
No, tak to zapiš do php.ini, přidej tam svou adresu do sendmail_from a zkontroluj, jestli máš středník před sendmail_path
Kurka P.
Profil *
hm a v tom kontrol panelu v Xamppu je Mercury, mam ho mit spusteny, nebo ne?
Kurka P.
Profil *
pise mi to tohle

Warning: mail() [function.mail]: Failed to connect to mailserver at "localhost" port 25, verify your "SMTP" and "smtp_port" setting in php.ini or use ini_set()
AM_
Profil
Protože ti na localhostu neběží žádný smtp server, v php.ini ho musíš mít nastavený na existující SMTP (buďto SMTP svého providera připojení nebo smtp.seznam.cz což je zřejmě SMTP přidělený k emailu na seznamu vyžadující autentifikaci která netuším jak se do PHP zadává)
Mastodont
Profil
AFAIK Mail() autentifikaci neumí, je třeba použít nějaký balík (swiftmailer apod.). Nebo
http://www.codewalkers.com/c/a/Email-Code/Smtp-Auth-Email-Script/
Kurka P.
Profil *
a co ten Mercury, kdyz ho pustitm, tak to pise, ze SMTP bezi, odeslu email, script hlasi, ze odeslani OK, zadna chyba se neukaze ale email teda neprijde..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0