Autor Zpráva
pipidlouhapuncocha
Profil *
ahoj, potřebuju napsat skript v php, který by podle typu prohlížeče načítal styly:

<?
$MSIE = FALSE;
if ($MSIE):
include "styly_firefox.css";
else
include "styly_msie.css";
?>

ale nevím, jak jsou systémové funkce nebo něco takového, co identifikuje typ toho prohlížeče - aneb co mám nacpat do proměnný MSIE.

prosím poradíte ?
Medvídek
pipidlouhapuncocha
Když už musíš používat více stylů, tak asi hledáš podmíněné komentáře http://www.pestujemeweb.cz/obsah/dalsi/podminene-komentare.php :)
panther
pipidlouhapuncocha
nebylo by jednodušší IE styly přilinkovat podmíněným komentářem?
pipidlouhapuncocha
Profil *
jde spíš o to, aby to nevypadalo jinak v IE a ve FF. protože s tim jsem měla v minulosti problémy
pipidlouhapuncocha
Profil *
nene ty podmíněné komentáře ani moc ne. o tom už vim....já myslela aby se prostě načítaly dva styly pro tu jednu stranu...ledaže bych dala tyhle komentáře do styly_MSIE.css ?? nebo nevím, jak to myslíte. to co mi posíláte už jsem viděla na wikipedii, ale bylo mi řečeno že je lepší to dělat přes php skript, který rozliší prohlížeče.
panther
pipidlouhapuncocha
nebo nevím, jak to myslíte
<link href="styly-pro-vsechny.css">     ----  všechny styly
<!--[if IE]><link href="styly-pro-ie.css"><![endif]-->    ---- jen ty vlastnosti, které mají rozdílné hodnoty pro IE. IE si danou deklaraci vezme z posledního stylopisu, tedy z toho, který je v HTML kódu níže, ostatní tento stylopis neuvidí
pipidlouhapuncocha
Profil *
dobře..no tak ok...ale stejně by mě ještě zajímal ten způsob, který jsem chtěla původně :-)
Majkl578
treba takto?
if(strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'Firefox') !== false) {
 //firefox
} elseif(strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'MSIE') !== false || strpos($_SERVER['USER_AGENT'], 'Internet Explorer') !== false) {
 //IE
} elseif(strpos($_SERVER['HTTP_USER_AGENT'], 'Opera') !== false) {
 //opera
} //...
pipidlouhapuncocha
Profil *
jo..přesně tak. děkuju.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: