Autor Zpráva
maz@nek
Profil *
ahoj, chci se zeptat jak spustím program mysql, stáhl jsem ho pokoušel se nainstalovat a bud mi píše, že je tam nějaká chyba, nebo to po mě chce nějaké heslo. za rady předem děkuji
cistax
Upresni ten program.
warman
Linux nebo Windows? předpokládám že windows. Tady je nějaký návod na verzi 4.1 ale měl by fungovat i na nové verze asi :) http://www.devside.net/guides/windows/mysql
Majkl578
apt-get install mysql-server ;)
cistax
Nebo zkus jeste nejakej instatni balik obsahujici vse v jednom;)
warman
Majkl578 předpokládej že využívá windowsy :)

jinak jak rika cistac-pouzit tzv wamp či lamp v linuxu :)
cistax
pro windows, pro zacatecnika se jeste podle me vyplati phpWebServer, ten take docela ujde, ale spis na ten zacatek, potom bych volil XAMP
maz@nek
Profil *
zkoušel jsem nainstalovat MySQL 5.1.33 pro windowsy - to jsem nerozchodil(měl jsem i k tomu návod, na netu byl pro nějakou verzi 5), i balíček programů VertigoServ tam to po mě chtělo dokonce i nějaké heslo
Kajman_
Profil *
Prvotní heslo je většinou prázné a uživatelské jméno root.
maz@nek
Profil *
naskočí dosová tabulka s tímto - Enter password: - po odklepnutí úplně zmizí
nightfish
maz@nek
je potřeba to spouštět v příkazovém řádku, pak nic nezmizí a ty si budeš moct přečíst chybovou hlášku
maz@nek
Profil *
tak to nevím jak - spouštění z příkazového řádku
panther
maz@nek
tak to nevím jak - spouštění z příkazového řádku
Start -> Programy -> Příslušenství -> Příkazový řádek
Kajman_
Profil *
A pak
cestakmysqlbin/mysql.exe -h localhost -u root

Ale komfortnější práce je např. s mysql query browserem.
imploder
Ještě taky by to ale chtělo nastavit přístup jenom z localhostu, aby zvenčí nebyl server přístupný (Apache ani MySQL). Nevím, jak je to, když se instaluje nějaký ten LAMP balík dohromady, ale když jsem nainstaloval samotný Apache (přes Synaptic v Debianu), tak byl hned online a musel jsem k němu přístup omezit v httpd.conf.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: