Autor Zpráva
arti
Profil *
Ahoj vseci,

mam problem - z meho serveru nelze odesilat pomoci fce mail() obsah.

mail('kdo@kam.net','aktivace uctu','ČIAO!');

php ho vidi v poradku, ale mail proste neprijde.

v php.ini mam toto nastaveni:

...
[mail function]
; For Win32 only.
SMTP = postak.mh2net.cz
smtp_port = 25

; For Win32 only.
;sendmail_from = me@example.com

; For Unix only. You may supply arguments as well (default: "sendmail -t -i").
;sendmail_path =
...

server jede na linuxu, verze debian
SMTP server funguje. kde je chyba? (kde muze byt chyba)

prosim pomozte, jsem bezradny

adam
cistax
Profil
Jestli to mas na vlastnim serveru, a znas keylogger, mel bych navrh jak to udelat, v keylogeru je zpusob jak po zadani emailu zjistit adresu smtp serveru, kdyz bys ji nakopiroval na radek SMTP = postak.mh2net.cz , tak by si mohl dostat spravne nastaveni a ty emaily odesilat pres cizi SMTP, jeste jsem to nezkousel, takze si nejsem jisty, ale myslim, ze by to mohlo fungovat, kdyz to tak u keyloggeru fachá.
nightfish
Profil
je na tom linuxu správně nakonfigurovaný sendmail?
jak se tak dívám, tak nastavení adresy SMTP serveru se týká pouze platformy Windows
jinak doporučuji dvě věcí:
1) ignorovat cistaxovy zmínky keyloggeru (bohužel jsem nepochopil, co tím měl na mysli)
2) jednodušší než nastavovat sendmail může být využití phpmaileru a posílání pomocí libovolného SMTP serveru (i s autentizací)
bohyn
Profil
nightfish
Kdyz zakomentujes sendmail_path tak tak se SMPT pouzije i na Linuxu (pouzivam to u sebe - exim demon misto sendmail).

arti
Problem muze byt v tom ze SMTP vyzaduje autentikaci, nebo v tom ze je nasteveny na jen na urcite odesilatele. Zkusil bych tedy do hlavicek pridat "From: mujemail@example.com"
arti
Profil *
tak jsem se úspěšně napojil TELNETem na SMTP server a krásně jsem si z něj zaslal mail, problém bude asi jinde.
bohyn
Profil
arti
mh2net je tvuj ISP? pak ma asi omezeno odesilani e-mailu jen z vnitrni site. Vyzkousej SMTP serverhostingu.
arti
Profil *
bohyn
jake treba? moc se v tom neorientuji
bohyn
Profil
arti
jake treba?
Nevim u koho mas server, takze obecna rada: podivej se na stranky spolecnosti, u ktere mas server, do napovedy a FAQ.
Dalsi moznost je:
1) nakonfigurovat si sendmail - docela peklo
2) nakonfigurovat si exim - navod dil 1, dil 2 (fetchmailu si nevsimej).

Konfigurovat si vlastni SMTP ma svoje nevyhody, je vhodne pak "odblokovat" IP serveru na strankach spamhaus.com. Neni to nutne, ale traba gmail a yahoo odmitaji prijimat maily z IP ktere nejsou registrovany na spamhaus (zkousel jsem).
cistax
Profil
Jestli to bylo tak nesrozumitelne tak se omlouvam, proste pres keyloger zjistis adresu neciho smtp a das ho do sveho ip.ini
bohyn
Profil
cistax
Keylogger se pouziva na neco jineho
cistax
Profil
to vim, ale jeho jedna funkce to dokaze zjistit.
bohyn
Profil
cistax
Opravdu? kdyz si napises generator nahodnych retezcu tak se k nejakemu SMTP dostanes rychleji a jednoduseji. BTW kdyz chces vedet pres jaky SMTP byl e-mail odeslan, staci se podivat do zdroje te zpravy :)
cistax
Profil
Díky, asi to začnu praktikovat.
arti
Profil *
tak nic, telnet posílá, SMTP mám v php.ini nasměrováno, ale prostě přes skripty to nejede (přes server).

ale když na mašině rozjedu telnet, to funguje.
kde může být chyba?

ano, mh2net je můj provider a mám od nich SMTP povolen, postak.mh2net.cz jede.
bohyn
Profil
arti
Aha, takze server mas doma? Tohle taky nefunguje?
if(mail("tvuj_mail@example.com", "Test", "Zprava", "From: tvuj_mail@example.com")) {
  echo "Odeslano";
}
else {
  echo "Nepovedlo se";
}

Kdyz nezadas hlavicku "From" tak PHP/Apache dosadi co ma v konfiguraku a SMTP muze byt nastavene aby odmitalo odesilat cizi e-maily.
arti
Profil *
bohyn
tak, server mám doma v prádelně :D

kód funkční, PHP to teoreticky odeslalo ale prostě nic nepřišlo.
začínám se docela bát..
bohyn
Profil
arti
Mrkni do /var/log/maillog jestli se postu nepokousi dorucovat sendmail. U vas na siti neni povoleny odchozi SMTP port :/ tak by se mu doruceni nepovedlo.
arti
Profil *
bohyn
maillog je prázdnej..

tyjo, fakt nevim co by to ještě mohlo bejt. nemám zkusit jinej SMTP server?
bohyn
Profil
arti
Ted koukam ze pouzivas postak.mh2net.cz, ale na strankach maji postak.mh2net.net (a jeste asi 3 dalsi)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0