Autor Zpráva
stepanka
Profil *
Ahoj,

mám takový zvláštní dotaz... Máme ve firmě několik klasických e-shopů, prodeje modelů vlaků, počítačových komponent, služeb u psychiatra a další e-shopy s administrací. Chtěla bych přijít s něčím novým, co ještě nemáme, s nějakou funcionalitou, aplikací, lepším zabezpečením, nebo jen grafickým zkrášlením, prostě s něčím, co nás nějakým způsobem posune dopředu. Co obohatí třeba i jiné programátory, aby to nemusel studovat každý zvlášť. Nebo co přitáhne více zákazníků..

A tak se chci zeptat - jaké vymoženosti používáte ve vašich e-shopech, administracích, nebo prostě jen na statických stránkách? Nebo ve firmě, aby se zaměstnancům pracovalo lépe, aby si práci něčím zjednodušili, ulehčili, aby se ve svých znalostech šoupli někam dopředu.

Nedávno jsme nasadili SubVersion, což je celkem dobrá věc. Známe jQuery a některé kouzla, které jQuery umí. Máme platby PayPalem, kartou atd.. A mě by zajímalo nějaké podobné vylepšení stránek, jiné ale podobné, prostě něco... :-)

Myslím, že tento dotaz zůstane nejspíš bez odpovědi, ale přece jen to chci zkusit, protože mě samotnou tolik věcí nenapadne a tady se pohybuje spousta lidí, kteří různé vylepšení znají a používají.. a my ho třeba ještě nemáme..

Zatím mockrát děkuju za každý nápad.
radas
Profil *
Možna bych inspiraci hledal u konkurence jak už čim se zabývaji a jak to řeší, co nabízi a jejich provedení . Připadně projit si různe e-shopy co tam je a jak to je udělane...tohle moc široka otazka...kdyby to bylo konkretnější tak by se dalo dal vymyšlet..
stepanka
Profil *
radas
to je dobrý nápad, díky... Má to akorát jeden háček, že se nedostanu do administrace. Ale můžu se asopň kouknout na vnější weby..
WertriK
Profil
stepanka
Nebo ve firmě, aby se zaměstnancům pracovalo lépe, aby si práci něčím zjednodušili, ulehčili, aby se ve svých znalostech šoupli někam dopředu.

Nejlepší způsob jak to zjistit, je zeptat se přímo jich.Vzít si pár lidí, kterých se to týká, zaměstnanci, obyčejní uživatelé. Posadit je ke stojům, dát jim nějaký dotazník, několik úkolů a sledovat.
A třeba z toho vyjde úplně něco nového, co nebude mít ani konkurence ... hlavně se nebát.

Hodně zdaru.
stepanka
Profil *
WertriK
díky za příspěvek ;)
radas
Profil *
nema spoustu firme prezentuje co jejich produkty u mi...
WertriK
s tím průzkumem to je dobry napad, ale to už by se stepanka musela zaměřit jen na jednu skupinu lidi
srigi
Profil
stepanka
Podla mna sa do administracie kazdeho e-shopu moze hodit tato vyvhytavka.
stepanka
Profil *
srigi
super, díky moc, kouknu na to.
stepanka
Profil *
srigi
vypadá to hezky, ale stejně... pokud si uživatel ty položky nějak seřadí a stiskne F5, nebo najede na stránku znovu později, bude je mít zpátky seřazené tak, jak měl, než si to upravil...
nightfish
Profil
stepanka
no jo, ono totiž bude potřeba ty změny asi někam uložit...
srigi
Profil
stepanka
srigi
vypadá to hezky, ale stejně... pokud si uživatel ty položky nějak seřadí a stiskne F5, nebo najede na stránku znovu později, bude je mít zpátky seřazené tak, jak měl, než si to upravil...

Od toho bude na stranke buttonik "SAVE". A nove poradie je potom najlepsie zaslat na server cez AJAX.
kapo
Profil
Jeden nápad do e-shopu v PHP a předpokládám MySQL bych měl, ono se to dá nazvat rezervace po internetu. Judnoduchý příklad zadání: mám e-schop s nářadím (příklepová vrtačka, a bruska na parkety, .......) a chci je rozšířit o půjčovnu na nářadí. Další požadavky:
1) přepínání mezi e-shopem a půjčovnou a opačně (to musí vzládnout každý).
2) seznam nářadí, které se může půjčovat. (to musí taky vzládnout každý)
3) detail vybraného nářadí = obrázek, TD (technická data), půjčovné za den, záloha při případném nevrácení, tabulkový roční kalendář, .......
4) formulář: jméno , příjmení , email, kontrolní telefon, půjčení od- do , druh nářadí, počet kusů nářadí .......
5) výpočet kalkulace za půjčení
6) odeslání formuláře, kterým se v tabulkovým kalendáři zobrazí blokování (kdo a kolik jich ještě zbývá k půjčení)
7) vadministrátorský seznam, kdo si nemůže

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0