Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravím,

chci se zeptat, který přístup manipulace s vrácenými daty (results) z DB je v praxi vhodnější/výhodnější z hlediska OOP návrhu?

A) vrácená "surová data" z DB rovnou poslat na obrazovku v potřebné formě
B) zabalit data do objektů (vytvořit odpovídající objekt a daty naplnit jeho atributy) a teprve pak volat odpovídající metody a posílat na obrazovku
C) ?

První postup mi nepřijde tolik OOP (pouze třidy naplněné proceduralním kodem) a u druheho mam jediny problem s tim ze zbytecne stahuju "velke mnozstvi" dat zbytecne.

Např.
Kdyz uz vytvortim objekt na zaklade dat - budu chtit aby mel vse potrebne a nemusel jsem se znovu pozdeji dotazovat na DB, ale pouze pouzil gettery.

(Pokud budu mit objekt tridy Clanek - tak budu nacitat z DB "zbytecne" 20 textu vsem objektum s kazdym reloadem stranky, v prvnim pripade vzdy nactu pouze takovy text o ktery si uzivatel pres link pozada, pokud tuhle vyhodu zrealizuju v druhym priklade tak mi prijde ze ty objekty jsou neuplne a jsem nekde mezi temito dve variantama - coz nechci) .)

Nevím si sám rády a na webu jsem nic o podobném nenašel, pominuli, že ani nevim jak formulovat dotaz na podobné.

Předem díky za rady.

Filip
fajzen
Nepovažujem sa za žiadneho odborníka, ale povedal by som, že záleží na tom, čo chceš s tými dátami ďalej robiť a koľko ich v priemere budeš potrebovať... ak s nimi budeš robiť často nejaké úkony, je dobré si spraviť triedu a volať odpovedajúce metódy... Ak však jediné, čo s nimi budeš robiť, je zobrazovať ich, tak by som povedal, že funkcia tried sa vytráca...
V každom prípade si však myslím, že ťahať z databázy vo väčšine requestov množstvo dát, ktoré nevyužiješ, len kvôli tomu, aby to bolo 100% OOP je hlúposť

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: