Autor Zpráva
Balin.Tomas
Profil *
Moc prosím o pomoc.Pokud mám formulář a v něm dvě pole.Jedno je vysouvací seznam a v něm položky "Tarif1" "Tarif2" "Tarif3" a dále text.pole s položky "10" "50" a "80" a to se posílá pomocí POST na kontrolu do dalšího formuláře(výstup na monitoru) a teprve potom se to posílá.
Jde mi o to jak zapsat kod php aby se mi v tom druhém formuláři zobrazila cena tarifu např když bude zadán Tarif2 tak cena bude 80 apod.Předávání proměných vím.Jde mi jen o ten druhý formulář a ten kod co tam zadá tu cenu.
Mockrát děkuji za pomoc.
tiso
Profil
Balin.Tomas - ľutujem, ale nerozumiem čo chceš... Ukáž ten prvý formulár a ako chceš aby vyzeral ten druhý.
Balin.Tomas
Profil *
Omlouvám se moje vysvětlování není moc dobré. :-( Tak tedy první formulář "objednávka"
<form action="objednavka_kontrola.php" method="post">
<table width="100%" border="0" align="center" cellpadding="0" cellspacing="0">
  <tr>
    <td>
   
        <div align="center">Tarif: <select name="tarif">
     <option value="tarif_1">Tarif 1</option>
     <option value="tarif_2">Tarif 2</option>
    <option value="tarif_3">Tarif 3</option>
   </select>
        &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;ID. zákazníka
        <input name="uzivatel_id" type="text" id="uzivatel_id" value="" readonly="readonly">
        </div><br>
     <fieldset><legend>Kontaktní údaje</legend><table width="80%" align="center" cellpadding="5" cellspacing="5">
                      <tbody>
Tady pokracujou další věci, jako jmeno atd.

Zde není cena ještě uvedena.Po odeslání se otevře formulář "objednavka_kontrola.php"
<?php
$tarif = $_POST['tarif'];
$uzivatel_id = $_POST['uzivatel_id'];
$jmeno = $_POST['jmeno'];

echo "<p>Prosím zkontrolujte vámi zadané údaje.Pokud chcete něco opravit můžete zde.</p>
<p>Po kontrole stiskněte tlačítko ODESLAT.</p>
<form action=\"odeslani_formulare.php\" method=\"post\" onsubmit=\"return validate(this)\">
<table width=\"100%\" border=\"0\" align=\"center\" cellpadding=\"0\" cellspacing=\"0\">
  <tr>
    <td>   
        <div align=\"center\">Tarif: <input name=\"tarif\" type=\"text\" id=\"tarif\" value=\"$tarif\" readonly=\"readonly\">
		&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;ID. zákazníka
        <input name=\"uzivatel_id\" type=\"text\" id=\"uzivatel_id\" value=\"$uzivatel_id\" readonly=\"readonly\">
        </div><br> 
		<div align=\"center\">Cena: <input name=\"cena\" type=\"text\" id=\"cena\" value=\"60,-Kč\" readonly=\"readonly\"></div><br>
      <fieldset><legend>Vaše zadané údaje</legend><table width=\"80%\" align=\"center\" cellpadding=\"5\" cellspacing=\"5\">
                      <tbody>
Tady pokracujou další věci, jako jmeno atd.
/tbody></table>
    </fieldset></td>
    </tr>
</table><br>
<div align=\"center\"><input name=\"Odeslat\" type=\"submit\" value=\"ODESLAT!\">                            
  </div>
</form>"
?>

Do ceny bych potřeboval dosatit cenu podle tarifu.
Moc dík
Balin.Tomas
Profil *
Napadlo mě switch ale vůbec nevím jak na to.
fajzen
Profil
cez switch:
switch($tarif) {
    case 'tarif_1': $cena= 10; break;
    case 'tarif_2': $cena= 50; break;
    case 'tarif_3': $cena= 80; break;
}


cez pole:
$ceny= array('tarif_1' => 10, 'tarif_2' => 50, 'tarif_3' => 80);
$cena= $ceny[$tarif];


pri použití druhej metódy treba najskôr skontrolovať premennú $tarif, či naozaj obsahuje jednu z možností
Balin.Tomas
Profil *
cez switch:
12345 switch($tarif) {    case 'tarif_1': $cena= 10; break;    case 'tarif_2': $cena= 50; break;    case 'tarif_3': $cena= 80; break;}

Super jde to, moc děkuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0