Autor Zpráva
testování php
Profil *
Dobrý den,

dokázal by někdo poradit s tímto problémem?

Mám stránku, na které lidé objednávají můj produkt. A chci testovat vliv hlavního nadpisu stránky na množství objednávek. Samozřejmě bych mohl nechat jeden týden běžet stránku s jedním nadpisem, druhý týden s druhým nadpisem a pak porovnat konverze...

Ale mám zkušenost, že konverze se každý týden stejně mění, takže by to bylo dosti zkreslené...

Potřeboval bych tedy, aby se rovnoměrně střídaly tyto 2 nadpisy - prostě první unikátní návštěvník bude mít NADPIS 1, druhý NADPIS 2, třetí NADPIS 1, čtvrtý NADPIS 2 atd. Pak jenom do formuláře objednávky připojím nějaký znak, který mi ukáže, zda při této objednávce byl použit NADPIS 1 nebo NADPIS 2 a nebude to problém...

Dokázal by někdo udělat takový skript, který nechá pravidelně měnit 2 nadpisy?

Děkuji.
tiso
Profil
Dokázal.
Alphard
Profil
funkce rand() vybere náhodné číslo a přenášet informaci o nadpisu můžete v input type="hidden"
fajzen
Profil
Alphard
to je sice pravda, ale tiež by sa mohlo kľudne stať, že sa bude opakovať stále tá istá voľba, hlavne ak ide iba o dve možnosti...
Alphard
Profil
fajzen:
Mohlo, ale statisticky nestane :-)
Nikdo mu nebrání, aby si to někam ukládal, ani vám, abyste naznačil, jak na to...
fajzen
Profil
skôr by som si niekde ukladal nejakú hodnotu, ktorá by reprezentovala, ktorý nadpis sa má použiť (napr. do databázy, prípadne súboru), povedzme hodnotu 1 pre prvý nadpis, a hodnotu 2 pre druhý nadpis... prvý návštevník by vybral hodnotu 1, zobrazil by sa mu prvý nadpis a zároveň by premenil hodnotu na 2... druhý návštevník by vybral hodnotu 2, zobrazil by sa mu druhý nadpis a premenil by hodnotu naspäť na 1 atď. Hodnota ktorú by návštevník dostal by sa potom prenášala v tom skrytom inpute, ako písal Alphard... takto by sa nadpisy menili naozaj pravidelne
testování php
Profil *
fajzen
když ti zaplatím 300Kč přes účet, uděláš mi takový skript a vysvětlíš mi, jak se to tam vloží? php moc nerozumim (akorát tak email formuláře a funkce include), takže to budu potřebovat polopaticky vysvětlovat, jak se to tam má vložit... pokud souhlasíš, dej mi pls vědět na ales-buksa@seznam.cz a domluvíme se
ninja
Profil
testování php: neni lepsi pouzit hotove a kvalitni nastroje na A/B testovani webovych stranek, napriklad Google Website Optimiser?
testování php
Profil *
ninja
jde mi o to, aby byla URL stránky pořád stejná... a to v tomto programu nejde, aspoň co já vím
Visitor
Profil *
[#7] Pokud ti to jeste nikdo nenapsal tak za 300 ti to klidne napisu...

Otazkou je nakolik to bude prukazne. Muzes rict ze bude existovat zavislost mezi nakupem polozky a jejim nazvem? Tipuji ze bys musel mit tisice pristupu a minimalne desitky prodeju abys z toho dostal relevantni vysledek.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0