Autor Zpráva
prochar1
Profil *
Zdravím,
narazil jsem na problém, že když zpracovávám v PHP fotografii (vytvářím malý náhled) neveme to obrázek v indexovaných barvách (nikoliv v RGB). Dá se tohle nějak ošetřit? Nemůžu laika, který to bude používat, učit graficky zpracovávat fotografie. Díky moc :)
AM_
Profil
upřesni formát. Třeba gify jsou indexované všechny a imagegif funguje, o indexovaném jpg jsem neslyšel (jestli myslíš BMP, tak ten to nevezme nikdy, protože pro ten PHP podporu nemá ;) )
karbon
Profil *
A neumí to náhodou Imagemagick?
prochar1
Profil *
normálně, třeba z fotoshopu se dá uložit fotka v režimu indexovaná barva... v JPG. Tak takhle se nezpracuje
Bubák
Profil
normálně, třeba z fotoshopu se dá uložit fotka v režimu indexovaná barva... v JPG
Sice nemám Fotošopu, ale tohle slyším poprvé. Ani si nedovedu představit, jak by na indexovaných batvách fungovala JPEG komprese, nemluvě o podvzorkování barev. Vím, že Photoshop umí uložit JPEG v CMYK, s tím bývají být problémy.
Nemůžeš dát odkaz na tebou zmíněný obrázek, stačí malý, ale aby bylo jasné, zda se mi zobrazily správně barvy? Rád bych se podíval, co je to zač.
prochar1
Profil *
aha, tak máte pravdu opravdu indexovaný JPG uložit nejde ani ve Photoshopu. Nevšim jsem si že to ukládám jako png.

Tak to mi tedy vysvětlete, proč u klienta nejdou přes formulář nahrávat (a ve scriptu upravovat) některý JPGčka a u mě to jde bez problémů. Z toho nejsem.
AM_
Profil
prochar1
tak zřejmě to hlásí nějakou chybu, pokud ano, tak ji napiš, pokud ne, tak zjisti, v čem je přesně problém... takhle to může být i trpaslíčkem co tam sedí a některé JPG maže.
Bubák
Profil
Tak to mi tedy vysvětlete, proč u klienta nejdou přes formulář nahrávat (a ve scriptu upravovat) některý JPGčka a u mě to jde bez problémů.
U tebe jdou nahrát tytéž JPEGy, které u klienta nahrát nejdou? Pokud je problém s touž fotkou i u tebe, tak ji voď někam na web, kouknu se ji na "zoubky".

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0