Autor Zpráva
Balamen
Profil *
Už sem prošel několik návodů jak na to , ale pořád nic. Vím že se to tady nedělá ale potřeboval bych to něják jednoduše napsat. Takže potřebuju udělat v mysql tabulku jen pro zápis jména a mail. No pak bych potřeboval script kterej do tý tabulky zapíše údaje z formuláře:
<tr><th>*Jméno: </th><td><input type="text" name="jmeno" maxlength="25"></td></tr>
<tr><th>E-mail: </th><td><input type="text" name="email" maxlength="25"> [nepovinné]</td></tr>

no a pak na jinej stránce mi to vypíše všechny ty údaje co tam jsou (vy tý MySql tabulce). Nebo i na tej samej to je jedno. Kdybyste mi to někdo něják napsal byl bych moc vděčnej.
Taps
Profil
Balamen
díval ses i např. na tento návod http://pecan.cz/index.php?id=35&n=registrace-zpracovani-dat-z-formulare
Majkl578
Profil
tabulka data:
sloupec int id, primary key, autoincrement
sloupec varchar[255] jmeno, utf8_bin
sloupec varchar[255] email, utf8_bin

zapis:
if(!empty($_POST['jmeno']) && isset($_POST['email'])) {
  mysql_query("INSERT INTO `data` SET `id` = NULL, `jmeno` = '" . mysql_real_escape_string($_POST['jmeno']) . "', email = '" . (!empty($_POST['email']) ?  mysql_real_escape_string($_POST['jmeno']) : '') . "'");
} else {echo 'invalid';}


vypis:
$selectQuery = mysql_query('SELECT jmeno,email FROM data ORDER BY id DESC');
if(mysql_num_rows($selectQuery) {
while($row = mysql_fetch_object($selectQuery)) {
echo $row->jmeno . '||' . $row->email . "<br />\n";
}
} else { echo 'empty';}


ber to orientacne a uprav si to
Balamen
Profil *
No tak tohle je sice pěkný moc díky, ale bohužel tohle je pro začátečníka trochu nepoužitelný. Já vím ž asi chci moc ale kdybyste mi někdo napsal celí řešení i s připojením na datábázy s a s tím formulářem atd. TO by mi fakt helplo prosím prosím
Alphard
Profil
Balamen:
Trochu aktivity, nebo ti doporučíme sekci Práce a zakázky.
Připojení najdeš tady http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=336 a formulář již máš, uváděl jsi ho v prvním příspěvku (obalit formem a dodat submit snad zvládneš).
Zkus to nějak poskládat, pak ti třeba poradíme, jak to upravit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0