Autor Zpráva
mardon
Profil
Objevila jsem kouzlo FirePHP, skripty vyvijím na nekolka PC na linuxu v netbeans, pro jednoduchy prenos mez PC pouzivam subversion od OpenSVN z ktereho pak provadim svn export na produkční server. Chtěla bych na locale zaintegrovat FirePHP do NetBeans, ale nechtela bych aby se mi objevovala v exportu z svn do produkční verze.

Poradi mi nekdo jak rozdil mezi vyvojovou verzi a produkcni?


Predem dik za vase rady
Aesir
Profil
mardon:

Pro každé prostředí máte předpokládám separátní konfiguraci (neměla by být součástí repozitáře), tak si v ní vytvořte nějakou konstantu podle které rozlišíte, jestli se jedná o ostré nebo devel prostředí a při inicializaci firephp pro ostré nastavte
$firephp->setEnabled(false);
mardon
Profil
mardon:
Pro každé prostředí máte předpokládám separátní konfiguraci (neměla by být součástí repozitáře), tak si v ní vytvořte nějakou konstantu podle které rozlišíte, jestli se jedná o ostré nebo devel prostředí a při inicializaci firephp pro ostré nastavte
1 $firephp->setEnabled(false);

právě , že separátní konfiguraci nemám, nebyl by někde nějaký link jak na to?
Aesir
Profil
mardon:

O žádném článku nevím, ale zkusím to popsat. Mějme jednoduchý případ na .ini souboru (může být .xml, .properties, cokoliv). Soubor bude vypada nějak takto:

[production]
firephp.enable=false

[devel]
firephp.enable=true


Na začátku inicializace si vyparsujete tu sekci ini souboru, která náleží k danému prostředí.
Takže to může vypadat třeba takto:

<?php
define("ENVIRONMENT", "devel");
$config = parse_ini_file("config.ini", true);
?>


V proměnné config máte rozparsovaný celý ini soubor (jako pole) a podle konstatny ENVIRONMENT vyberete tu správnou sekci.
Příznak prostředí je možné do PHP dostat všelijak, další způsob je třeba mod_env Apache, takže si do htaccess vložíte:

SetEnv ENVIRONMENT devel


A v php to následně získate přes
getenv('ENVIRONMENT');


Samozřejmě je nutnost mít místo, kde se definuje o které prostředí jde v každém prostředí jiné a myslet na to (v těchto případech tedy buď definici konstatny nebo .htaccess

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0