Autor Zpráva
temawp
Profil *
Ahoj,
nechci instalovat redakční systém.


Jde mi o následující, mám v textaree nějaký text, který chci, aby někdo, kdo webům moc nerozumí, mohl pohodlně editovat:
tučně, kurzívu, vkládat odkazy, obrázky, zkrátka úplně přesně jako je to teď v tomto poli na diskuze.jakpsatweb.cz pro vložení nového příspěvku plus mít možnost editovat styl určité části textu a jinou část jinak.

K tomu budu potřebovat asi nějaký editor, slyšel jsem něco o TinyMCE, nicméně mě by mě zajímalo, jestli jde vložit, instalovat jen pro tento konkrétní účel a jak se to dělá, jestli spolupracuje s databází, kde jsou uložené styly šablony atd, prostě nějaký návod, nejlíp v češtině.
Jan Tvrdík
Profil
temawp:
Pokud ti nevadí GPL (nebo komerční) licence, tak rozhodně doporučuji Texy!, kterou lze případně doplnit Texylou.

jde vložit, instalovat jen pro tento konkrétní účel
Nejprve si asi prohlídni příklady, ať máš konkrétnější představu, co TinyMCE umí.

jestli spolupracuje s databází
TinyMCE není nic jiného, než grafický editor HTML (tzv. WYSIWYG), takže když uživatel vidí v okně editoru tučný text, tak PHP skriptu dojde něco jako <p><b>tučný text</b></p>. Tento HTML kód pak lze samozřejmě ukládat do DB.

kde jsou uložené styly šablony
Výstupem TinyMCE (i Texy!) je HTML kód, který lze libovolně stylovat pomocí CSS.

nějaký návod, nejlíp v češtině
Texy! má oficiální české stránky, TinyMCE má dokumentaci pouze v angličtině, i když pár (neúplných) návodů najdeš i česky.
Mastodont
Profil
TinyMCE je rozhodně lepší. Jinak existuje i FCK Editor a nejméně 15 dalších.
temawp
Profil *
Díky oběma.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0