Autor Zpráva
*Čvachta*
Profil *
Jakou strukturu tabulky?
Teď mám [text][popis][datum]
Jak se to dělá? - 2 tabulky? Cykly?
mipo
Profil
Buď si vytvor jednu tabuľku pre všetky komentáre napr. [text][popis][datum][id_clanku].
Druhou možnosťou je automaticky vytvárať pre každý článok novú tabuľku s komentármi, napr. [text][popis][datum].
Tretia možnosť vakšli sa na databázu a ukladaj komentáre do súborov, pre každý článok jeden súbor s komentármi.
To už záleží na tebe.
Amatér
Profil
Asi je to na inviudálním zpracování, např. já házím do DB jen: název a číslo článku-
(=soubor konkr.článku), a v tom konkr. souboru pak $nazev =...,$vypis =..., $obrazek =..(cesta) , $text =..., atd.
Nevím, jestli je to nejjednoduší, ale mě to vyhohovuje, a funguje to, tak co? Takže, (IMHO), záleží na každým, jak si to zpracuje, aby mu to vyhovovalo, pro konkrétní projekt.
Yuhů
Profil
nová tabulka ke každému článku je s prominutím hovadina.

id, id_clanku, text, autor, datum

to je na komentáře docela dobrá struktura.
T3RMiX
Profil
Připojuju se k Yuhůoj (jak se to hergot píše? :) ). Představa 500 článků a 500 tabulek mě dost deprimuje a myslim že databáze by asi dlouho nefungovala.
Stačí propojit jedinečný identifikátor článku a komentáře a je to vyřešené.

Id_diskuze (v textu) = Id (v diskuze)
*Čvachta*
Profil *
Nechce nekdo uvist zdoj na vybrani?
Spis jen SQL dotaz
llook
Profil
Při struktuře kterou naznačuje Yuhů, tedy něco jako:
CREATE TABLE komentare (
id INT PRIMARY KEY,
id_clanku INT,
text TEXT,
autor VARCHAR(255),
datum DATETIME
);

by dotaz na vybrání komentářů k článku byl takovýhle:
SELECT autor, text, datum FROM komentare WHERE id_clanku=id-článku ORDER BY datum;

T3RMiX: Myslím, že se to skloňuje po vzoru "pán", tedy "Yuhůovi" - viz Co je to Yuhů.
Yuhů
Profil
OT: 2(T3RMiX, llook): ale třetí pád ke komu čemu k Yuhůoj se mi líbí. Zavedu to jako kodifikovanou výjimku.
*Čvachta*
Profil *
Moc díky HOŠI !
SuE
Profil
když už k těm komentům - já je radši setříděné sestupně podle data (nejnovější nahoře), takže bych asi přidala desc do toho sortu. Ale zajímalo by mě, co vy - sestupně nebo vzastupně ?
llook
Profil
Já mám radši komentáře vzestupně, podobně jako v diskuzi, protože jsou v tom pořadí, ve kterém je chci číst.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0