Autor Zpráva
hum4n01d
Profil *
Zdravim, pls je nejaky problem, ked mi vypisuje hlasky typu notice, notice: undefined variable,...? Ze ci to ma vplyv na rychlost, pamat, bezpecnost alebo to mozem zanedbat
Werewolf
Profil
hum4n01d:
Pokud Ti to vypisuje přímo Notice: Undefined variable:..., tak máš někde v kódu neinicializovanou proměnnou, což může ve většině případech dost vadit.
Jinak nechápu poslední větu. Buď mluvíš nějakým neznámým jazykem (nebo slovensky - viem po slovenky, ale tohle je nerozluštitelné) nebo neumíš pracovat s klávesnicí.
panther
Profil
Werewolf
Buď mluvíš nějakým neznámým jazykem (nebo slovensky - viem po slovenky, ale tohle je nerozluštitelné)
čemu tam nerozumíš?

„Má to vliv na rychlost, paměť, bezpečnost nebo to můžu zanedbat?“
Nox
Profil
hum4n01d
Je nějaký problém tu chybu opravit?
(ke zjištění existence proměnné slouží funkce isset)
Na rychlost a paměť to bude mít vliv minimální, ale mám pocit, že tam nějaké bezpečnostní riziko být může
- myslim že například při zapnutých registered globals by při neinicializaci mohlo jít podstrčit hodnotu GETem, ale nějak moc jsem to nezjišťoval
AM_
Profil
Notice jsou spíš takové lehčí warningy - mají tě upozornit na to, že v kódu došlo k nějaké chybě, kterou sice PHP umí nějak implicitně ošetřit (např. nedefinované proměnné nastaví výchozí prázdnou hodnotu), ale měl bys jí raději ošetřit sám (pokus o čtení z nedefinované proměnné svědčí o tom, že máš pravděpodobně někde nějakou logickou chybu).
hum4n01d
Profil *
ok dik za reakcie :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0