Autor Zpráva
Mesiah
Zdravicko,
jde v podstatě o blbost, ale mam takovy problem.
Stranka (Odkaz na stranku) mi s priponou xhtml funguje, ale s priponou php mi už nefici... :(
problem s "<?" v xml deklaraci jsem "vyresil" tisknutim pres echo v php....
<?php
echo "<?xml version=\"1.0\" encoding=\"windows-1250\"?>\n";
?>
Chamurappi
Reaguji na Mesiaha:
Stranka (Odkaz na stranku) mi s priponou xhtml funguje
To bych neřekl. Internet Explorer ji vůbec nezobrazí, nabízí ji ke stažení, protože XHTML nepodporuje. Výrobci ostatních prohlížečů doporučují používat HTML.

ale s priponou php mi už nefici... :(
Na příponě nezáleží, rozhodující je MIME typ. Ta tvá stránka s příponou „xhtml“ je poslaná s MIME typem „application/xhtml+xml“, proto ji část prohlížečů bere jako XHTML a část ji nebere vůbec. Naproti tomu tvá stránka s příponou „php“ je poslaná s MIME typem „text/html“, takže ji všechny prohlížeče berou jako HTML (vyjma jednoho hloupého validátoru na w3.org, který si myslí, že rozhoduje <!doctype>). A v tomhle svém HTML máš spoustu neuzavřených <div>ů, např.:
<div class="obrazek" />
<div class="dokosiku" onClick="" alt="do košíku" />
To lomítko na konci působí v HTML prohlížečích jako ignorované smetí, nikoliv jako uzávěr. XML deklarace se ignoruje, xmlns se ignoruje… je to HTML, měl bys používat HTML syntaxi. Nebo alespoň něco, co je s HTML syntaxí kompatibilní, což <div /> není.
Mesiah
Chamurappi
takze pokud chapu dobre, tak musim udelat neco jako
Header('Content-type: application/xhtml+xml; charset=windows-1250');
?
Mesiah
Chamurappi
...a zmeni mime typ :)
Chamurappi
Reaguji na Mesiaha:
Chceš-li používat XHTML a mít stránku nedostupnou pro značnou část návštěvníků, tak ano. Nedoporučuji.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: