Autor Zpráva
ajajaj
prosím o smazání příspěvku, už je ot...
Moderátor Alphard: Dobře, tak to smažu, když už jsi to takhle upravil, ale aspoň si přečti moji radu :-).
Alphard
ajajaj:
mám to špatně napsané, nebo se to má řešit nějak elegantněji?
hůř to snad nešlo :-)

Mělo by to jít jedním dotazem.
INSERT INTO eshop_obj
(idz,nazev,kat,ks,vel,bar,sid,cena,img,idobj)
select (idz, nazev, kat, ks, vel, bar, 'FAzyJc685msu5BfS7j4XbV1f3J9kp84', $cen, $img, '174')
FROM eshop_kos where sid='FAzyJc685msu5BfS7j4XbV1f3J9kp84' and ks>'0'

Nicméně to vypadá na hodně špatný návrh databáze. Do objednávky i koše by měla jít pouze id jednotlivých produktů, jejichž podrobnosti jsou uložené v nějaké tabulce zboží. Stejně tak zákazníci by měli mít svoji tabulku (s jménem, adresou, ...) a tabulka objednávka by pak vypadala nějak takhle: číslo objednávky, id zboží a id zákazníka
ajajaj
jojo, tak to je, ale každé zboží má různé velikosti a barvy, cena se mění v závislosti na kurzu, takže nechci měnit ceny po objednávce, ten název a kategorii tam mám pro krizové případy, abych byl schopen přes phpMyadmina přečíst co to je a nemusel to honit přes další tabulku, ale máš pravdu, být to tam nemusí.

tak to prosím nemaž, ten tvůj skript je elegantní, ať ho vidí i ostatní, děkuji za radu ...
chybu jsem neměl ve scriptu, ale neměl jsem ošetřené apostrofy a jeden se tam vloudil, tzn při výběru a následném insertu se to kouslo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: