Autor Zpráva
Radim24
Profil
Zdravím,
jak nastavit do hlavičky emailu jazykovou sadu? Zjistil jsem, že seznam.cz neumí rozpoznat nějaké znaky. Díky
Jan Tvrdík
Profil
Koukni na Nejčastější potíže s PHP
Radim24
Profil
Dík za užitečnou stránku.

Jen dotaz k tomu

$predmet = "=?utf-8?B?".base64_encode(autoUTF ($predmet))."?=";

to je zašifrování není nutné pro textové přenosy, ne? Mám ho použít pokud budu posílat obrazy a dokumenty word, pdf, apod.?
Alphard
Profil
Radim24:
to je zašifrování není nutné pro textové přenosy, ne?
Je tam právě kvůli diakritice. Není to bezpodmínečně nutné, ale změna by asi vyžadovala i další úpravy. Tento způsob je možná trochu zastaralý, ale stále by měl být funkční.

Doplním, že autoUTF je tam spíše pro začátečníky, jestli se vyznáte v kódování a dokážete tam s jistotou dostat utf-8 nebo přepsat hlavičky, lze ho vynechat.
Radim24
Profil
No tak mi poraďte jak udělat to moderní kódování, ať tam nedávám nic starého, dík
RockFire
Profil
<?php
mail ("MAIL@MAIL.MAIL","Předmět","Text", "Content-Type: text/plain; charset=UTF-8");
?>


Mail, který se odelš na adresu MAIL@MAIL.MAIL, jako předmět se odešle text Předmět, jako obsah text Text a to vše v kódování UTF-8, které se může s klidem změnit na cokoliv (charset=windows-1250)
Radim24
Profil
Problém kódování jsem elegantně vyřešil podle návodu zde:

http://latrine.dgx.cz/autoczech-aneb-automaticka-detekce-kodovani

hlavička pak je:
$headers .= "Content-Type: text/plain; charset=UTF-8;\n";
Alphard
Profil
Radim24:
Problém kódování jsem elegantně vyřešil podle návodu zde:
My víme, ta stránka je odkázaná v místním FAQ a zmíněná funkce je použitá v cs_mail(). Byl jse tam směrován již v první odpovědi.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0