Autor Zpráva
johnl
Profil
Dobrý den, nevíte někdo proč mi nejde uložení textu z textarea??
Kód mám:
<?php
$soubor = fopen ("vypis.html", "r");
$text = fread ($soubor, 10000000);
fclose($soubor);
?>
<?php
if (isset($_POST["textarea"])) {
$file = fopen("vypis.html","r+");
fwrite($file, $_POST["textarea"]."\r\n");
fclose($file);
$text = $_POST["textarea"];
}
?>

<form action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF'];?>" method="POST">
<textarea name="textarea" rows="20" cols="100"><?php echo ($text);
?></textarea>
<input type="submit" value="Uložit">
</form>


Text který je v vypis.html již uložení se mi zobrazí v textarea upravím ho dám uložit a už se mi jen vypíši známé texty když máte php skript blbě (Warning: fopen(vypis.html) [function.fopen]: ...)
petr 6
Profil
Kdyz uz nedokazes srozumitelne napsat dotaz, tak jsi aspon mohl napsat celou tu chybovou hlasku.

Opravdu nevim, na co se ptas, ale neoteviras tak nahodou neexistujici soubor?
fuckin
Profil
... už se mi jen vypíši známé texty když máte php skript blbě (Warning: fopen(vypis.html) [function.fopen]: ...)
Zname texty? Chtels rict to nejdulezitejsi snad ne?

Soubor ti zrejme neexistuje. A radsi v php5 pouzivej file_put_contents() a file_load_contents()...
johnl
Profil
Vypíše se mi:
Warning: fopen(vypis.html) [function.fopen]: failed to open stream: Permission denied in /home/free/ezin.cz/j/john-design/root/www/attw/index.php on line 8

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/free/ezin.cz/j/john-design/root/www/attw/index.php on line 9

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /home/free/ezin.cz/j/john-design/root/www/attw/index.php on line 10

petr 6
Ještě jednou, otevře se mi textarea, tam něco napíšu a dám uložit, text by se měl uložit do Existujícího souboru vypis.html.. ale místo toho se mi nad textarea vypíše jen ten text co jsem napsal víše..
petr 6
Profil
johnl
Vzdyt to mas napsane v te chybove hlasce: Permission denied
Skript nema prava pro zapis do souboru vypis.html

Mimochodem, proc zrovna vypis.html? Proc ne vypis.txt nebo vypis.dat?
johnl
Profil
petr 6
Už to jde.. Dík, já totiž nevím co tady ti věci znamenají.. :)
fuckin
Profil
hlavne ze chybove hlasky nazyvas jako znamé hlášky, pritom kdyby sis je precet tak hned vis kde je problem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0