Autor Zpráva
filio
Profil *
$max_id = mysql_query("SELECT MAX('id') FROM firmy");

echo "max id: $max_id <br>"; // proc to vzpise Resource id #4 ?

melo by se to asi zpracovat nejakou jinou funkci nez mysql_query, ale jakou?
KGW
Profil
MySQL_Result
Akacko
Profil
filio
$max_id = mysql_result(mysql_query("SELECT MAX('id') FROM firmy"),0); 

Pokud si dobře vzpomínám.
sysel
Profil
Doporučuji prohlédnout všechny funkce z rozšíření MySQL pro PHP na známých stránkách a pročíst i tam uvedené příklady. Zvláště lze doporučit funkce:
mysql_fetch_něco() s přihlédnutím ke konstrukci:
while($one_row=mysql_fetch_row($max_id)){...}

nehledě na předchozí test funkcí: mysql_num_rows() pro zjištění, zda result vůbec obsahuje nějaké řádky.

Pozn. funkce mysql_query() vrací obecně resource (pokud neskončí chybou) a tomu nelze přistupovat jinak než vhodnými funkcemi.
filio
Profil *
OK, moc díky jenom ještě k čemu je tam ta 0 na konci? Jinak byla tam ještě jedna moje chybka takže správně je :


$max_id = mysql_result(mysql_query("SELECT MAX(id) FROM firmy"),0); 

Alphard
Profil
filio:
Mohu se vás na něco zeptat? Je zde obarven kód a php funkce jsou odkazy vedoucí na manuál, čím bych vás mohl motivovat, abyste se do něj podíval?
Nevíte, že je to odkaz? Nejste zvyklý používat manuál? Připadá vám tohle lehčí? Neumíte anglicky?
Četl jste někdy místní Nápovědu nebo FAQ?

Nic proti vám, jen zrovna píši novou Nápovědu a zajímalo by mě, co je třeba zdůraznit.
A ještě vám teda odpovím :-) Ta 0 určuje řádek.
sysel
Profil
V případku, že s jistotou očekáváte jednu hodnotu tj. jeden řádek a jeden sloupec, funkce mysql_result() postačí číslo řádku počítáno od nuly, čili:
mysql_result($vysledek, 0), pokud číslo nebo název sloupce není uveden, je defaultně taky 0.
filio
Profil *
neumim anglicky
keeehi
Profil
goporučil bych použít google:
buď) google.cz/translate (úroveň nic moc, ale mě to třeba občas stačí)
nebo) googlem vyhledat (stránky pouze česky): ->mysql_result() PHP<- a pročíst si pár prvních odkazů

možnost c - není doporučovaná) když se ti to nechce hledat, tak piš sem , ale po pár primitivních dotazech si o tobě ostatní udělají obrázek a nejspíš se na tebe ******* nebo ********
filio
Profil *
Vím, že to jsou odkazy a poklikal jsem je. Nejsem zvyklý používat manuál, protože neumím dobře anglicky, ale už mám objednanou knížku. A samozřejmě, že jsem nejprve googloval než jsem sem napsal, ale nic v čestině na prvních 2 stránkách co by řešilo můj problém jsem nenašel. A omlouvám se za blbý dotazy před chvilí jsem se vratil z hospody a rači půjdu spát. Jinak jednodušší mi to připadá, ale to podtržení bych víc zdůraznil buď třeba černě a nebo třeba barvou jakou se zobrazují ostatní odkazy, ale nevím jak by to pak vypadalo. Do FAQ jsem nakouknul, ale opravdu jenom nakouknul.
Alphard
Profil
filio:
Bez problémů, jsi jeden z mnoha :-) rozhodně tady nehodlám podnikat jakoukoliv kampaň proti jednotlivci, jen zjišťuji, jaká je situace. Děkuji za odpověď.
sysel
Profil
1) chci poděkovat lidem jako je Alphard, protože manuály a dokumentace k PHP je na vynikající úrovni, z větší části i v češtine - méně než dva roky se peru a s kombinací HTML/PHP/SQL/JavaScript a je velmi podstatý rozdíl ve srozumitelnosti ale i v přístupnosti a kompletnosti dokumentace a úrovni diskusí

2) často nebývá problém jen v programovacím jazyku a prostředcích, ale v programovaání samotném

3) samostatnou kapitolou je vlastní analysa problému (vědět co chci naprogramovat je 90% úspěchu)

4) specielně pro filio: základní poučení v češtine lze nalézt například zde nebo tady (vydal google na prvních třech řádcích)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0